Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi ideig tart a német...

Mennyi ideig tart a német munkanélküli intézése Magyarországon?

Figyelt kérdés
2018. jan. 10. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
hogymi?
2018. jan. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Hogy hogy mi? A kérdező nem dolgozik Németországban, ergo jogosult a német munkanélkülire...
2018. jan. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
És azt miért Magyarországon akarja intézni? Vagy most én nem értem mi van? :D
2018. jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
28%

Ha kint dolgoztál és voltál biztosított de itthon vagy és itt igényled, akkor az itthonit fogod kapni nem a németet. Ha kint vagy, akkor meg nem itthonról kell intézni, hanem ott kint.


Én a svájcival voltam míg 2 évente bejelentkeztem munkaügyibe anno, kb 1 hónap alatt meg volt az E301, mert a munkaügyi hivatalból hamarabb megkapja ezeket.


És visszamenőleg, a bejelentkezés napjától számítva fizetnek, ki. Tehát ha 1 hónapot igénybe vesz, akkor első hónapba kéthavi járadékot kapsz itthon, de max 90 napig és a felső határa is maximalizálva van. Ezért érdemesebb a kintit, de ahhoz meg kint kell éljél.


Ettől nagyobb horror a családi pótlék igénylés ( akár 3-5 év is lehet az átfutás ) :-)

2018. jan. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem a családi 1 hónap alatt megvolt :-D
2018. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!