Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Banki utalással vettem egy...

Banki utalással vettem egy karórát az USA-ból. Levette az árát. A 27% ÁFA ami még terhelni fogja, azt hogyan kell és mikor befizetnem?

Figyelt kérdés
20F
2018. jan. 10. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha postai kézbesítéssel rendelted, akkor merülhet fel fizetnivaló ha a vámvizsgálat során úgy állapítják meg hogy meghaladta a 25 eurós árat. Vagy igen, vagy nem. Ha nem, nem fogsz semmit fizetni. Ha igen, akkor a posta.hu/vam oldalon minden ehhez kapcsolódó információit megtalálsz. Nagyon röviden: a postával elintéztetsz mindent, kitöltesz és e-mailben elküldesz egy vámnyilatkozatot amihez mellékeled a fizetésről szóló számlát, majd a postán történő átvétel során kifizeted a megállapított 27% áfát + 3 ezer forint eljárási díjat.
2018. jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
135 dollárt fizettem, egyelőre csak egy megerősítő e-mailt kaptam, a saját címem van megadva, és ennyi.
2018. jan. 10. 16:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Áfahatár valahol 8 ezer forint körül van, a 135 dollár az olyan 34 ezer forint. Nekem volt többször átcsúszott már 35-40 ezer forintos telefon a vámon fizetés nélkül, úgyhogy egy órából sem biztos hogy kinéznek többet.


Ha mégis, akkor a postától kapsz sms-t, majd pár napra rá levélben is megküldik a félig kitöltött nyilatkozatot, amibe még beírod a szükséges dolgokat.

2018. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És azokkal a lapokkal kell majd egy random postára bemenni és perkálni? Aztán meg küldik majd a csomagot? Nem lesz rövid procedúra.
2018. jan. 10. 16:59
 5/5 anonim ***** válasza:
posta.hu/vam oldalán minden le van írva, és én is leírtam a válaszban. Ha nyilatkozni kell akkor megkapod a papírt postán, de beküldeni már egy e-mail címre kell. Mikor jön a postás akkor átvételnél neki fizetsz, vagy értesítőt hagy és a postádra (a saját körzeted postája) be kell menni és ott majd az átvételnél fizetsz.
2018. jan. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!