Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagy értékű laptopot adtam el...

Stevy kérdése:

Nagy értékű laptopot adtam el jófogáson keresztül előre utalással fizetett volna a vevő, de még mindig nem érkezett meg a pénz. Mi tehetek?

Figyelt kérdés
Lényeg, hogy jófogáson hirdettem egy vadonat új 2017-es laptopot 350.000 Ft-ért. Egy vásárló jelentkezett, elvinné előre utalásra. Megbeszéltük, elküldtem a visszaigazolásról a képet hogy elindította az utalást, de deviza utalás szóval lesz pár nap átfutási idő. Feladtam csomagautomatában a csomagot, át is vette az illető viszont pénz még mai napig nem érkezett meg a számlámra, 2 hete "küldte el". Mit tudok csinálni? Rengeteg pénzről van szó. Telefonszámom van de folyton kisípol, arra hivatkozott hogy orvos, ezért munka közben repülőgépes üzemmódban van, de este se tudom elérni és hétvégén se. Címem ami van az valószínűleg kamu, hiszen csomagautomatába ment a csomag, szóval mindegy milyen címet ad meg, az lehet kamu is. Szóval igazából nincsen semmim... A neve is biztosan kamu, csomagautomatánál az se kell, egyedül az e-mail címe az talán nem kamu, hiszen azzal tudta csak felvenni a csomagot. Posta csomagautomatáról van egyébként szó. Tehetek bármit az ügy érdekében van komolyan lenyúltak 350.000 Ft-tal?!
2017. jún. 7. 17:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

"Megbeszéltük, elküldtem a visszaigazolásról a képet hogy elindította az utalást"


Igazoljam en is neked egy keppel, hogy elinditottam 1 milliard forint utalasat?

2017. jún. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vevő a negatív kommentekre légyszíves, így is van elég bajom. Többször bonyolítottam már le így üzletet, és sosem volt probléma.
2017. jún. 7. 17:21
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Rendőrségre menj az üzenetekkel és jelentsd fel . Azt írd le neki több helyre hogy 24 óra múlva küldje el a lét mert a bizonyítékokkal felkeresed a yardot . Vagy küldje vissza 48 óra alatt tuti állapotban a te kontódra .
2017. jún. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
Hát pedig az 1-esnek igaza van. Hogy lehet feladni úgy valamit, hogy nincs még a pénz a kezedben? Tehetsz feljelentést a rendőrségen, de kétlem, hogy kifogják deríteni ki volt az...
2017. jún. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
11%

"Azt írd le neki több helyre hogy 24 óra múlva küldje el a lét mert a bizonyítékokkal felkeresed a yardot ."


Milyen bizonyitekkal?

2017. jún. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Sajnálom. :(
2017. jún. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
Én is sajnálom:((
2017. jún. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
Most komolyan, mit sajnáltok? :D Ha ekkora összegű dologról van szó, legyen az embernek helyén az esze. Alap dolog, a 9éves fiam a zsibvásárban nem adott el úgy semmit, hogy előtte nem kapott érte pénzt. Igenis egy ismeretlennel bizalmatlannak kell lenni. Attól, hogy többször volt szerencséd, nem azt jelenti, hogy mindig az lesz.
2017. jún. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nagyon jól előadta magát, orvos meg mit tudom én... Kétség kívül ügyesen csinálta, egyébként meg nem lehet sajnálni? Minek írsz ha nem teszel semmit hozzá a topikhoz, örülök, hogy ennyire ráérsz...
2017. jún. 7. 20:15
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
Mit tegyek hozzá, mar en is leirtam, meg mas is, hogy menj el a rendorsegre, megis mit kene meg ezenkivul irni? Zengjunk odakat, hogy jaaaaj szeeegééény....? Tegyél feljelentest, azt ha mazlid lesz visszakapod a penzt, ha meg nem jo draga tanulopenz. En barkinek eloadom magam, hogy ugyved vagyok es kioltozok zakoba, maris elhiszed? Naiv voltal ennyi. Ezen megsertodhetsz, de teny marad.
2017. jún. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!