Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha aliexpressről rendelek...

Bóka Martin kérdése:

Ha aliexpressről rendelek közel 24 ezer forintért mekkora az esélyem arra, hogy nem tesznek rá áfát és nem vámolják?

Figyelt kérdés
Illetve 24 ezer forintos csomagot vámolnak? Ha igen mennyivel?

2018. jan. 10. 19:28
 1/5 anonim válasza:
17%
írj az eladónak, hogy írjon rá kevesebbet és akkor talán nem kapják el a vámon
2018. jan. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
Aliexpressnél sosem írnak rá eredeti árat, mindig jóval kevesebbet szoktak. De ha biztosra akarsz menni, írj az eladónak. Persze azért terméken is múlik, lebuksz-e vele. Mondjuk egy tabletről nem fogják elhinni, hogy 5 dollár volt, de ha például ruhanemű, ahol ugyanaz a póló márkajelzés nélkül simán lehet 500 forint is, akkor nem lesz gond belőle.
2018. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sanyinak ***** válasza:
61%
Szerintem egyre több csomagot vonnak vamvizsgalat alá. És ez ráadásul a kézbesítést is nagyon le tudja lassítani.
2018. jan. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én egy kisebb méretű elektronikai eszközt gondoltam.

Mondjuk olyan iphone 5s méret. Arra rá tudnak írni kevesebbet, hogy ne legyen gond vagy ne próbálkozzak mert elkapnak?

2018. jan. 10. 21:51
 5/5 sanyinak ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy mennyit írnak rá, mert a kínaiak mindig alacsonyabb értéket adnak meg. A lényeg, hogy a vámhatóság mit gondol, mert ők is tisztában vannak vele, hogy gyorsan a Kínából érkező arcukon feltüntetett érték nem valós.
2018. jan. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!