Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy forintért nyerek egy...

Ha egy forintért nyerek egy terméket vaterán, köteles vagyok-e átvenni?

Figyelt kérdés
Nem figyeltem rá, hogy milyen magas árat adott meg az eladó szállításnál. Ha egy forintért megnyerem a terméket, és annak az árát "megtérítem" neki, köteles vagyok kifizetni a szállítási díjat is? Tehát kérésére átutalom a termék árát (1 forintot), de a szállítási költséget nem, tehát nem veszem át.

2017. okt. 24. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha kifizeted, akkor nem vagy köteles, hiszen az eladó hozzájutott a vételárhoz, amire kötelezettséget vállaltál a licitálással.
2017. okt. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Köteles vagy kifizetni a vételárat, ha ez licitált termék volt. Ilyenkor nem illet meg az elállás joga.

Mivel a kiszállítást választottad az átvételi lehetőségek közül, így a szállítási költséget is ki kell fizetned.

Ha úgy érzed, hogy ezzel trükközött az eladó, akkor adj negatívot, s jelentsd a vaterának.

Pl. ha az 1 Ft-os termék reális szállítási díja 1000 forint, de ő 25 990 Ft-ot határozott meg, akkor ez tisztességtelen eljárás.

2017. okt. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Mindkét féllel egyet értek, de szerintem csak a termék árát fizesd ki, a postát ne.

És írd meg az eladónak, hogy mi a helyzet, szerintem ő sem akar egy 1 Ft-os terméket becsomagolni és postára adni.

2017. okt. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az lenne még a kérdésem, ha fix áron venném meg a terméket, akkor hajlandó személyes átadásra. De garanciához odaírta, hogy megtekintési, kipróbálási garancia. Ebben az esetben, ha odamegyek személyesen és nem tetszik, mondhatom azt, hogy nem veszem át?
2017. okt. 25. 09:51
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem mondhatod: aukciónál, magánszemélynél nincs elállási jog. Illetve egyetlen esetben mondhatod: ha olyan hiba van a terméken, ami az aukció leírásában nem szerepel.


Bocs, de azért Te is jó lenne, ha eldöntenéd, mit szeretnél: először azt írod, ha 1 ft-ért megnyered, köteles vagy-e átvenni, aztán meg fix árast írsz, majd végén tán át sem veszed...


A Vatera szabályzatában benne van: az eladó köteles PONTOS termékleírást adni, a vevő meg köteles a licitált terméket megvenni.

2017. okt. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Köteles. Már ne is haragudj,minek licitál az olyan aki mégsem tart igényt a termékre, arról meg senki nem tehet hogy te vagy a figyelmetlen
2017. nov. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anc ***** válasza:
A Vaterán sok minden a felhasználókon múlik. Én ismerek olyan kereskedőt, aki megengedi, hogy a termék leütése után személyes megtekintéssel dőljön el, hogy a vásárló tényleg megveszi-e a cuccot. Ha nem, hát újra feltölti a terméket. Jobban megéri így mindenkinek, hiszen a vásárló elégedett lesz, a kereskedő pedig szuper értékelést fog kapni, így a jövőben könnyebben elviszik majd a termékeit. A Vatera egy nagyon jó és biztonságos felület a kereskedéshez, a részletek viszont legtöbbször az emberek közös megegyezésén múlnak.
2017. nov. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

" Jobban megéri így mindenkinek, hiszen a vásárló elégedett lesz, a kereskedő pedig szuper értékelést fog kapni, így a jövőben könnyebben elviszik majd a termékeit. A Vatera egy nagyon jó és biztonságos felület a kereskedéshez, a részletek viszont legtöbbször az emberek közös megegyezésén múlnak."


"így a jövőben könnyebben elviszik majd a termékeit" - vagy rászoknak a vevők arra, hogy úgysem kell megvenni...


" a kereskedő pedig szuper értékelést fog kapni,"

Milyent is? Ha az adásvétel nem valósult meg, akkor semleges értékelést kell adni. Persze írhatnak mindketten pozitív értékelést, mintha megvalósult volna az adásvétel - csak akkor az eladónak jutalékot kell fizetnie.

Pl. egy 3 ezer ft-os terméknél ez 180 ft. Ezt ugyebár senki nem fizeti ki szívesen egy meg nem valósult eladásra, a semmire, ráadásul ez nem tükrözi a valós (meghiúsult) adásvételt, hamis értékelés.

Van még egy olyan megoldás, hogy a vevő pozitívat ad, de a vevőnek az eladó semlegest - mivel nem valósult meg az adásvétel, ebbe viszont nem minden vevő megy bele.

Meg azt nem tudom, tudod-e, hogy ha pl. mindketten semlegest kapnak, akkor lehet olyan gond is,hogy a Profi eladóknak teljesíteniük kell egy bizonyos százalékot - ha sok semlegest kap, elveszítheti a Profi Eladó címet.

"Tranzakciói legalább 90%-a sikeresen zárul"


Szóval azért nem olyan egyszerű ez... :-)

De az tény és való, hogy elég biztonságos kezd lenni a Vatera.

2017. nov. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző: részben egyetértek, de itt most 1 Ft-os termékről van szó (=0 jutalék).
2017. nov. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, az nem derült ki (legalábbis számomra), hogy nem általánosságban írtad, hanem kifejezetten az 1 ft-os termékre. Igen, akkor valóban 0 ft a jutalék - ott működhet, hogy nem kötelező átvenni és 2 pozitív értékelés leadása a vége.
2017. nov. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!