Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » TB-vel kapcsolatos kérdés....

TB-vel kapcsolatos kérdés. Valaki hozzáértő segítene?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a munkahelyemen úgy vagyok bejelentve, hogy heti 5 nap meló és 8 órába..viszont úgy dolgozunk, hogy 3 nap 12 óra meló és 3 nap itthon..igy tehát a táppénz ugy van elszámolva, hogy csak hétköznapokra 8 órába..na de ha én hétvégén dolgoznék és akkor megyek táppénzre, akkor felgyükeleznek a minusz óráim..mivel akkor nem számolnak táppénzt csak nulla óra...és ezt a 4 hónapos munkakeret végén a munkáltató számon kári tőlem, és be kell menni tulórázni folyamatosan...viszont nekem mondtak egy olyat, hogy ez csak az első 15 napnál van igy,mert azt intézi a munkáltaltó..és után már a TB minden munkanapomra fizet..ami hétvége arra is...ebböl mi lehet igaz??

szerintem semmi mert attol nem leszek máshogy bejelentve..ugyanugy csak 7köznapra és 8 órába..

És a próbléma végülis az lenne, hogy nekem augusztusba 3 hétre kb el kell mennem táppénzre mert lesz műtétem...és ahogy számoltam ott minusz 40valahány órám lesz és szeptember végén telik le a munkakeret..ezt a munkáltató behajthatja rajtam???ezt marhára nem értem..valaki segitene nekem aki ért hozzá???

Előre is köszönöm..


Egy 20 éves lány...


2010. jún. 4. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem is értem : mi a problémád????... 8-o


Ha főállásban napi 8 órát dolgozol (papíron) akkor egész hónapra vagy TB-re bejelentve, egész hónapra levonják a TB-járulékot, nem ÓRÁKRA!!!


Az megint más kérdés, hogy betegség esetén a TÁPPÉNZT hogyan és honnan fizetik (ezzel neked nem kell törődnöd)!

(A táppénz első 15 napját a munkáltató fizeti, utána a többit fizeti az OEP.)


Neked ezzel semmi dolgod...

Be vagy rendesen jelentve, fizetik/fizeted a TB-járulékot becsülettel, betegség esetén jár a táppénz és az orvosi/kórházi ellátás.


ENNYI! :D

2010. jún. 5. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy nem fogják érteni XD

Isten bizony senki nem érti:D de meg is értem...ezt csak a mi munkahelyünk tehetik meg velük:S

értem én,tudom h nem órákra fizetnek!!de ha óra hiányod be kell menni ledolgozni...és az oráhiány ugy jön össze h a meló 12 óra/nap a táppénz 8óra/ nap (és csak hétköznap)..és ott már 4 óra hibádzik is..és ez csak egy nap:..nem gond ha nem értitek..nekem is csak egy év után sikerült valamennyire megértenem...csak reméltem h lesz itt valaki megérti...

de azért köszi a választ

ez nagyon

2010. jún. 5. 10:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon kavarnak a bérszámfejtéseteken.

A táppénz minden napra jár, szabadnapra és munkaszüneti napra is. [link]

A betegség első 15 napjára betegszabadság jár, ez valóban munkanapokra.

Ha ti úgy dolgoztok, hogy 3 munkanap 12 órát, 3 munkanp nem dolgoztok, akkor ez: 3nap*12óra+3nap*0óra+3nap*12óra+3nap*0óra+3nap*12óra=108 óra ledolgozandó maximum.

Viszont a napi 8 órással számolva (a betegszabit) az 15*8=120 óra.

A táppénznél meg nem nézheti, hogy munkanap, vagy sem, az minden napra jár, kvázi olyan, minta minden nap dolgoztál volna.

A jelenléti ívet hogy írjátok?

2010. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!