Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha lenne 100 millió magyar...

Ha lenne 100 millió magyar forintod mibe fektetnéd?

Figyelt kérdés
Mibe fektetnél ekkora összeget ha az lenne a célod hogy minél több profitot termelj minél kevesebb kockázattal?

2018. jan. 15. 20:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10 elég egyértelmű, hogy az ingatlan és föld mindig megéri. Egyrészt folyamatosan hozza a pénzt, másrészt olyan nincs, hogy lejjebb menjen. Most egy két évig talán a háború miatt le fog esni kicsit, de én maximum stagnálást tudok elképzelni.


Egyébként a sok ingyenhitel miatt, amik a panelban lakókat célozták meg, számítani lehetett arra, hogy durva emelkedés várható.

2022. máj. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

11

Hát azért nem olyan egyszerű azért a ingatlanokkal sem, azért az sem mindegy, hogy hol található. :)

Nyilván a föld az mindig megéri, kár hogy már-már a lehetetlennel határos termőföldet vásárolni, ha tippelnem kellene az elkövetkező években a földtulajdonosok még a ingatlanosoknál is jobban járnak majd, amilyen élelmiszerválság van kilátásban.

2022. máj. 7. 22:24
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

9: Mármint mit néztem be? (én írtam a 7. választ)

Megfogadtam a saját tanácsomat és kriptopénzzel nagyobb hozamot értem el, mint bárki más ingatlannal. Tesla részvényekkel még ennél is többet. Tessék megnézni, hol álltak ezek árfolyamai 2018 közepe és 2019 közepe között, amikor bevásároltam belőlük és hol tavaly, amikor újra felosztottam a befektetési portfóliómat.

Nem hencegésből írtam, hanem hogy így működnek a dolgok.

Most pont nem biztatnék kriptovásárlásra, mert megint korrekció készül a kriptopiacon. A Tesla is érdekes időket él át, Musk kicsit kiszámíthatatlan lett.

Ajánlott most várni vagy fél évet, akár lehet addig tenni állampapírba, igaz ez nem az infláció felett hoz, de amilyen ütemben emelik a kamatokat, fog hozni ha visszaesik majd az infláció üteme, de a kamatokat még egy darabig magasan tartják utána is.


Az infláció most is nagyobb, mint az ingatlanár növekedés üteme. Nyárra jósolnak 10%-os inflációs szintet, de sokan már most is érzik, hogy már jóval nagyobb ennél az infláció, amennyire nőttek az árak és ha nem vezették volna be az árstopot, akkor még durvább lenne.

A nem árstopos élelmiszerek árai felszöktek. Ukrajna, mint jelentős mezőgazdasági termelő most nem tud működni, ezért logikus amit a 12-es ír, hogy aki most termel, annál pattog a labda. Amikor végetér a háború és újraindul Ukrajna, aki részt vesz az újraépítésben és árukat, élelmiszereket szállít oda, sokat kaszálhat.

A magyar földek tényleg eléggé le vannak már osztva, de azokon termelni is kell rendesen, nem csak a támogatást felvenni. A földet gondozni kell, mert olyan, mint az elem, le tud merülni és akkor kevésbé lesz termékeny.

Az is jól jár, aki csak saját magának termel mert van kertje.

De ez nem úgy megy, hogy budapesti társasházban élő Béla és Marcsi vesz egy vidéki kertet, ami azonnal hozza a termést és a bevételeket. Sok munka, tanulás, idő, költség míg beindul. Utána is sok munka.

Az is igaz, amit a 12-es ír, hogy jöhetnek olyan körülmények, amiket nem lát előre senki biztosan. Mint ahogy az elmúlt 2 évben jöttek ilyen események. Előtte volt jó pár év nyugalmas időszak. Most viharos időket élünk.

2022. máj. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!