Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Dízel autónak sokat árt a...

Kaylane kérdése:

Dízel autónak sokat árt a napi 2x12 km-es táv?

Figyelt kérdés
Új autót szeretnék vásárolni. 12 km-re van a munkahelyem, tudom nem nagy táv, de éves szinten ~20.000 km-ert teszek meg főleg autópályán. Sokat ártana a dízelnek a minden napi rövid táv? Vagy inkább benzinest lenne jobb? Jelenleg egy 1.4 75 LE Benzinesem van.

2018. jan. 16. 07:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Tehát kábé 7000 kilométer rövid távon és 13000 hosszabb úton. Nem lesz gond vele.
2018. jan. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne vegyel dizelt! Nem (csak) a napi km miatt hanem az eves 20.000 km sem eleg hogy "megèrje".
2018. jan. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
jól gondolod, nem túl jó. Hibridben gondolkodtál?
2018. jan. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdekes felfogás ez a "nem éri meg" dolog. Amig olcsóbb a gázolaj mint a benzin addig ha 5cm-t mész akkor is olcsóbban teszed. Ha javítani kell az már más. De új autót elvileg nem nagyon kell. Ha pedig rendesen melegíted indulás előtt és ha turbós akkor vársz fél percet mielőtt leállítod, akkor a rövid távtól sem lesz semmi baja.
2018. jan. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 2 milliót szánnék kocsira, hibrided nem néztem még. Skoda, VW, Mitsubishit nézegettem. VW Polo V és a Mitsubishi Lancer tetszik igazán.
2018. jan. 17. 19:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Új autót szándékozol venni 2millió Ft-ért? Privátban megsúgod a receptet? :-))

Viccet félretéve, ha valóban új autó lenne, akkor oké a dízel, mert mire szétkopna a motor, addigra eladnád, de a 2millás dízeleket ilyen rövid távra kockázatos megvenni.

2018. jan. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!