Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Emiatt indíthatok kártérítést?

Emiatt indíthatok kártérítést?

Figyelt kérdés
A Vaterán meghírdettem egy terméket, licitet megnyerte egy vásárló, de aztán mégsem bírta megvenni. Most megint ő nyerte a licitet, de megint nembírja megvenni. Emiatt indíthatok ellene kártérítési pert?

2018. jan. 20. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Miről, arról a 18 ft-ról, amibe a 2 listázási díj került?

Neked mennyi "károd" van belőle?


Az első alkalommal adtál neki negatív értékelést?

2018. jan. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Írta, hogy ekkor meg ekkor fizeti, aztán kiraktam az árut mégegyszer, majd megint ő nyerte és most nem akar fizetni. Emiatt akkor nem kérhetek?
2018. jan. 20. 19:26
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt írja a Vatera.

2018. jan. 20. 19:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, csak fizetési meghagyást!
2018. jan. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok és akkor menjünk bele részletesen.


1.- nem válaszoltál a kérdésemre, hogy mekkora kár ért?


2.- Te a Vatera szabályai szerint jártál el?

A Vatera 30 nap után tekinti sikeresnek az adásvételt:


"2/2. Az eladó a tranzakciót követően 30 nap alatt adhatja le értékelését. Ha az eladó 30 nap alatt értékelést nem ad, a Vatera jogosult a 30. napot követő naptól a tranzakciót sikeresnek tekinteni, a vevői visszajelzéstől függetlenül."


Tehát ennek a normális menete az, hogy ha a vevő ígérget, akkor közlöd vele, hogy max 28 napig vársz, ha addig nem fizet, akkor vissszateszed a terméket és negatív értékeléssel zárod az adásvételt. Ez általában hatni szokott. Ezeket a lépéseket megtetted?


3.- arra sem válaszoltál, hogy értékelted-e negatívval a vevőt amiatt (vagy legalább semlegessel), hogy nem vette meg a terméket. Ezeket a lépéseket muszáj megtenni ahhoz, hogy ha valamit is pereskedni akarnál.


4.-- ha a vevő másodszor is licitált a termékre, akkor valószínűleg tényleg meg akarja venni. Szabj neki határidőt, hogy eddig és eddig fizessen (de ne 1 napot, főleg ne hétvégén), hanem mondjuk 1 hetet, s ha addig nem fizet, negatívval értékeled, de ezt közöld vele előre.

(nem derült ki, mennyi idő múlva tetted vissza a terméket, de a Vatera 3 MUNKANAPOT ad eleve a kapcsolatfelvételre, de vannak eladók, akik már 5 meg 7 nap után negatívot akarnak adni, annyira sürgetik a vevőt - szerintem ez helytelen)


Elvileg polgári peres eljárást indíthatsz, de ha nem tudod bebizonyítani, hogy Te minden Tőled telhetőt megtettél, ennek ellenére nem fizetett, és elveszted a pert, akkor sokkal, de sokkal többet kell fizetned a perköltségre, mint amennyi kár ért.


Bocs, de végezetül, ha a vevővel is úgy kommunikáltál, mint velem, azaz sehogy, akkor nem csoda, ha ez a helyzet alakult ki.

2018. jan. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fizetési meghagyást? Nem hiszem, hogy jogilag megállja a helyét, ugyanis a TERMÉK AZ ELADÓNÁL VAN.


"Mi az az fmh? Milyen követelések érvényesítésére szolgál?


A fizetési meghagyásos eljárás közjegyzői hatáskörbe tartozó eljárás; a pénzkövetelések behajtásának gyors és hatékony eszköze. Ha valakinek tartoznak, akár néhány héten belül pénzéhez juthat ezzel az eljárással. Az „fmh” a fizetési meghagyás rövidítése, eljárási szabályait a 2009. évi L. törvény tartalmazza."


Tekintettel arra, hogy nincs a vevőnél a termék, így nem tartozhat az ellenértékével - szerintem...


A másik pedig: nem véletlenül kérdeztem, mekkora a kára (1 ft-ról indított aukció esetén 0 ft a listázási díj, fix árasnál 9 ft, max kiemeléssel lehet kicsit nagyobb kára).


Az általad javasolt fizetési meghagyás díja is pl. min. 5 ezer ft, így egyáltalán nem biztos, hogy megéri.

2018. jan. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De szerződés van róla!

persze, hogy nem vagy jogász.

2018. jan. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anc ***** válasza:

Tedd tiltólistára a usert, hogy legközelebb ne szórakozhasson: [link]

A kártérítési per cseppet erős 18 Ft miatt. :)

2018. jan. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!