Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes csak a pénz miatt...

Érdemes csak a pénz miatt elmenni kamionsofőrnek? Semmilyen más munka nem érdekel

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok, munkanélküli, érettségim van.

Őszinte leszek nem érdekel semmi, csak a "kockulás". Szeretek itthon ülni, gépezni, híreket nézni, youtube videósokat nézni, kamionosokat, stb.

Arra gondoltam ingyenesen letenném a jogsit állami finnanszirozással, és elmennék kamionozni.

Nagyon szeretnék 5-600 ezer forintokat keresni havonta.

Igazából leginkább a pénz motiválni.


Van aki így kezdte és bevált neki mit tudtok tanácsolni egy leendő fiatal kamionosnak, leginkáb tapasztalt "rókák" válasza érdekelne ill külső szemlélődő is mit gondoltok erről a melorol.



2018. jan. 21. 11:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Ott az ingyen jogsis lehetőség, használd ki. Megnézed neked mennyire tetszik ez az életforma. Ha mégse jön be, pár hónap után dobbantasz. Hátrébb nem kerültél, mint ahol most vagy.
2018. jan. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%
Miért nem keresel munkát?
2018. jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Munkát?

200 ezer forintért?

Abból nem lesz se autóm se házam.

500-600 ezres kamionos fizetésből 2 év alatt lakást tudnék venni, és jó autót, meg nem is dolgoznám halálra magam mint egy egyárban 12 órázni negyed annyi pénzért...

2018. jan. 21. 12:02
 4/20 A kérdező kommentje:

kamionozni se mennék ha 3-400-at fizetnének.

de írták, hogy már itthon is 500k lett a minimum zseton, és akkor isk apja az ember ha nem dolgozik azaz nincs fuvar, nincs levonás sem.

Ez lenne a tuti munkahely számomra de tapasztalatokra lennék kíváncsi aki a pénz miatt csinálja csak nem szenvedélyből hogy látja érdemes-e csak a pénz miatt belekezdeni

2018. jan. 21. 12:05
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Kamionosként - bár nem kötelező - elvárhatják a PAV II-t. Arra viszont csak akkor jelentkezhetsz, ha van már legalább két éves jogosítványod. Van?
2018. jan. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
40%

Öcsi, vegyél vissza.

36 éves nő vagyok, van lakásom, van autóm, mindezt egyedül, és nem vagyok kamionsofőr.

Neked tök mindegy mit csinálsz, nem akarsz dolgozni, csak otthon dögleni meg persze azt, hogy dőljön a lóvé. Engem egy ilyen ne oktasson ki.

A kérdés áll: miért nem mész el dolgozni? Azon kívül, hogy egy lusta here vagy.

2018. jan. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Estádio de Felchút ***** válasza:
86%

Van itt az oldalon egy júzer, aki kamionozik már régóta, afféle "tapasztalt róka", majd jön és elmondja a neked a tutit.

Szerintem próbáld ki, nem veszthetsz semmit. Kezdőként nem fogsz félmilliókat keresni, de nem fogsz éhezni sem.

2018. jan. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
3-400-ért nem is szabad már elmenni a kamionozni. Teli hónapra az elvárt pénz, ahogy írtad 5-600. Kint 8-900 ezer. De itt nem 8 órás egy munkanap, hanem 13-15. Így ha leosztod a pénzt órabérben alig jön ki többre, mint egy betanított munkásnak. Kb. olyan, mintha 2 munkahelyed lenne.
2018. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

6.

ja hogy ön már idősebb az más. de hölgyem nem illik kérdésre kérdésre válaszólni, benne van a szabályzatban is.

De gondoljon csak bele, ha így idősebb korára is belekezdene 5 év alatt lehet 200 nm-es házra tudná cserélni a kis garzonját.


Előttem szólónak ez igaz, de a nagy pénz miatt nehéz tiszta fejjel felmérni, ezért is jó, hogy sokféle válasz érkezett, mégha kamionosok nem is írtak, gondolom a sok munka maitt nincs idejük, de várom majd a tapasztalt kollégát is hátha később ír valami hasznost.

2018. jan. 21. 13:53
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

te is benne vagy a jútubbkamionos betegségben, pedig st22lacika is sokszor elmondta már, hogy bár ő megpróbálja mindig a pozitív mellett a negatívumokat is megmutatni, de sok dolog van, amit videón keresztül nem fogsz átérezni...


szerintem ha valaki például őt hosszabb ideje nézi, már egy elég magas százalékban lehet arról fogalma, milyen a kamionos élet.


ha te ebből azt látod, hogy 5-600ezerért csak be kell ülni a kamionba, és vezetni, és emellett nem lennél hajlandó 12 órázni egy gyárban, akkor ahogyan az előttem szóló is írja, nem lehetsz rá alkalmas. pláne akkor nem, ha még életedben nem dolgoztál.


friss jogsival meg eleve csak az alja cégek fognak először felvenni, hiába van sofőrhiány mindenhol. aztán a kezdő fizetés majd ott is bruttó 500 lesz...meg lesz üzemanyagnormatíva meg minden hülyeség.

hányszor volt már olyan szituáció videókban is, hogy a cég, ahova menni kell, nem a pontos címet adta meg, és akkor utána kell kérdezősködnöd. mindezt külföldön, ahol gondolom nem jártál még olyan nagyon sokat, hogy rutinból menjen a tájékozódás.


meg kamionos nem 2 évre lesz az ember, ameddig összejön a házra meg az autóra való. lehet, hogy ennyi idő alatt lesz pénzed, csak utána majd elkezd probléma lenni, hogy 4 hétig odavagy, utána 1 hétre hazaesel, és élni sincs időd.


vagy úgy gondolod, hogy akkor majd befejezed, és elmész máshova? gondolom mindenféle szakképzetség nélkül, 2 év nemzetközi kamionos munkatapasztalattal kapkodni fognak majd utánad.


hát szóval egy kicsit még gondolkozz el a jövőtervezésen, mert ez elég felületes.

2018. jan. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!