Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek neki a tőzsdézésnek?

Hogy kezdjek neki a tőzsdézésnek?

Figyelt kérdés
A kérdésem, az, hogy a tanulást hol kezdjem el. Az alapoktól szeretnék nekilátni, az alapfogalmaktól kezdve, amik nélkül nem értenék semmit, addig, hogy hogyan kell diagramot olvasni, honnan szerezzem a friss híreket a részvényekről. Nem szimplán odaadni szeretném a pénzemet egy brókernek, hanem magam szeretnék megtanulni bánni vele a részvénypiacon. Az angolom elég jó, de azért az alapokat inkább magyarul sajátítanám el, úgy alaposabb lenne a tudás. Előre is köszönöm a hasznos információkat!

2018. jan. 24. 23:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%

Jaj. Jaj. Jaj.


Kozgazdasagtan, kb. kozepiskolas szinten, szerintem ott kene kezdeni. Anelkul kb. semmit nem fogsz se megerteni, se a penzedet nem fogod tudni megorizni.

2018. jan. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pontosan. Középiskolás is vagyok. Pont azt írtam, hogy nem rendelkezem semmilyen tudással ezen a téren, ezért kérek segítséget.
2018. jan. 25. 00:02
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja és azt akartam még írni előzőleg, hogy nem közgázt tanulok, 4 évnyi anyagot hogyan lehetne megtanulni? (Nem szarkasztikus a kérdés, tényleg érdeklődöm)
2018. jan. 25. 00:06
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

Mikroökonómiát, makroökonómiát nyálazd át. A számolások nem annyira fontosak, a lényeg hogy az összefüggéseket értsed, de azokat nagyon. Ha ezzel megvagy akkor olvasd el a Modern Vállalati Pénzügyek c. könyvet Brealey-Myers (kb 1000 oldal), itt viszont menjen a számolás is rendesen + elmélet. Ezen kívül olvass híreket sokat (lehetőleg ne pestisrácokat és társait), illetve legyél kritikus gondolkodó.



Ezek ahhoz kellenek, hogy hosszútávú befektetésekhez ne legyél totál síkhülye. Ha daytradelni akarsz (amit egyébként nem ajánlok), akkor programozni tanulj meg és matek menjen de nagyon (valszám, lineáris algebra, statisztika stb.)

2018. jan. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy jaj jaj.

Egy nagyon egyszerű stratégiàt köves: ha olcsó venni, ha dràga eladni. Lehet itt elemezni vilàgba de a piac nem ilyen kiszámitható. Egyik kedvenc filmem a témàban a Tőzsde càpàk. Itt betekinthetünk, hogyan is lehet manipulálni a tőzsde vilàgàt. Mindent egybe foglalva életem legszebb évei voltak amikor ezzel foglalkoztam, de csak is azt a pénzt fektesd be amit ha elbuksz nem lesz katasztrófa. Sok sikert és olvas sokat.

2018. jan. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt bedobod magad 4 év anyagának ledarálásába, javaslom olvasd el az Osztalékból szabadon című.könyvet. olvasmányos, ad forrásokat és egyéb könyveket is ajánl.
2018. jan. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%
Miért is lettem lepontozva?
2018. jan. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki pontozott le, én biztosan nem, köszönöm az eddigi válaszokat!
2018. jan. 25. 18:38
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Megtenulhatod a csínját bínját de akkor is ott lesz a szerencsefaktor. Mert a jövőt senki nem ismeri. Ez jól látszik hogy amiket a nagy pénzügyi zsenik 2017-re jósoltak azoknak a többsége nem jött be.
2018. jan. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell semmilyen elmelet...Tanulj meg chart-ot olvasni!
2018. jan. 29. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!