Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mindenképpen ügyvéddel kell...

Mindenképpen ügyvéddel kell ingatlan adásvételi szerződést kötni?

Figyelt kérdés
Egyenesági családon belül lenne adásvétel, vagy ajándékozási szerződés. Kell ehhez feltétlenül ügyvéd, vagy egy egyszerű "otthoni" szerződést is elfogad a földhivatal?

2018. jan. 25. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Adásvételnél mindenképpen, az ajándékozást nem tudom.
2018. jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 blilla ***** válasza:
Mindkettőhöz ügyvédi közreműködés kell, anélkül nem jegyez be semmit a földhivatal.
2018. jan. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Arról van valakinek infója, hogy ez miért van így? Oké, hogy az ügyvédeknek is meg kell élni valamiből, és a törvényhozás védi is az érdekeiket vastagon, de egy egyszerű, bonyodalomtól mentes (nincs teher, nincs ellenérdekű fél, stb.) adásvételhez miért kell feltétlenül ügyvédi ellenjegyzés a földhivatal számára, hogy bejegyzésre kerüljön a tulajdonos-váltás?

2018. jan. 29. 08:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Elvileg indok lehetne, hogy nagy értékről van szó.

De minden ingatlanhoz kell. Én egyszer egy garázst vettem 600e Ft-ért. Ahhoz is kellett ügyvéd, mert ingatlan.

Viszont autó adás-vételhez nem kell, pedig az használtan is simán lehet ennél több. És ugyanígy bejegyzik ott is a tulajdonos változását.

2018. jan. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!