Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hazat vettem videken, keszpenz...

Hazat vettem videken, keszpenzzel kifizettem, az ingatlan a nevemre kerult, majusban tortenik az atadas, ha nem koltoznek ki a regi tulajdonosok, kilakoltathatom oket akkor is, ha kiskoru gyerekuk van?

Figyelt kérdés
2018. jan. 10. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hiszen a te tulajdonod a ház. Amint a neveden van és nincs szerződés, hogy ők bérlik, akkor rendőri kisérettel bármikor kirakhatod
2018. jan. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

# 1


Sajnos ez nem igaz.


Rendőri kíséretet legfeljebb a végrehajtó vehet igénybe, amikor már jogerősen (pl. bírósági ítélet alapján) történik a kilakoltatás. Egyébként nem, mert ez egy polgári jogi ügy, ahol a rendőrnek nincs joga eljárni, mert nem igazságtevő.


A válasz a kérdésre az, hogy természetesen kezdeményezheted a kilakoltatást, ha az ingatlan a te tulajdonod, nincs rajta haszonélvezeti vagy bérleti jog. De önkényesen semmit nem tehetsz.

2018. jan. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, ott követted el a hibát, hogy kifizetted a teljes összeget Birtokba adásra, egy jobb ügyvéd, visszatartat összeget ( 10-50% ) és az ketyeghet lefelé napi meghatározott 10.000-kel is nekik, és annak érdekében hogy ne bukjanak napi 10-20.000-ket már időre összeszednék a sátorfájukat. Indokolt esetben meg akár bérleti díjat is fizethetnek addig, míg el nem tudnak menni,de ez is elmaradt, gondolom.


Így semmi motiváló erő nincs az elhagyásra, húzhatják amíg akarják a kipakolást, ha olyanok.

2018. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat,de igy utolag jottem ra,hogy nem fogalmaztam meg vilagosan a kerdesemet.Tudniillik a kornyezetemben valaki azt mondta,hogy hiaba van a nevunkon a haz,mert ha kiskoru gyerekuk van,nem kezdemenyezhetem a hivatalos kilakoltatast,ha esetleg nem koltoznenek ki a megadott hataridore.Erre szeretnek valaszt kapni.Koszonom a turelmeteket:)En szemely szerint nonszensznek tartom,ha tenyleg letezik ilyen torveny,de a neten semmifele infot errol nem talaltam.
2018. jan. 11. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!