Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meddig érdemes a tőzsdén...

Meddig érdemes a tőzsdén tartani a részvényeket a mostani helyzetben - hosszú távon?

Figyelt kérdés

Brutálisat zuhant, és nemsokára bukóba megyek, mi a helyes kiszállni most nullán, vagy tartani és várni hogy megnyugszik a piac?


Nem volt tapasztalatom, és most már bizonytalan lettem.


Ilyenkor meddig menekülnek ki a befektetők a részvénypiacról?


Ami most van az egy hosszabb bear időszak kezdete?


Vagy csak pánikol mindenki és megnyugszik a tőzsde?


Aki profibb vagy régi motoros, hogy látja?



2018. febr. 8. 22:34
 1/5 anonim válasza:
Én nem vagyok profi, úgyhogy rám ne halgass, de szerintem ezekre a kérdésekre senki nem tudja pontosan a választ. Azt tudom, hogy a profik a rövid távú pozícióikat 1 %-os esésénél már zárni szokták, nehogy a zuhanás felzabálja a tőkéjüket, de ha te hosszú távra fektettél be, akkor fogalmam sincs, hogy mi a megoldás. Ha S&P-t vettél és már minuszban vagy, akkor lehet hogy tartani kéne, amíg eltűnik a pánik és újra növekedésre áll be, mert veszteséggel kiszállni rossz befektetés. Az amerikai tőzsde azért elég erős, nem fognak nagyságrendeket zakózni, hacsak nem egy új globális recesszió kezdetéről van szó.
2018. febr. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
sajnos ettől félek, az utóbbi mondattól, és ha kimenekülnek a cégekből, részvényekből a befektetők, akkor nem lesz miből fejleszteni, kezdődik a lassulás, mondják...
2018. febr. 9. 14:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Jobb a biztos nullszaldó, mint a bizonytalan nyereség, vagy a valószínű veszteség.
2018. febr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

igen, ez bölcs meglátás, osztom ezt a politikát :)


nézem hogy mi van, eddig -15%



2008-ban -60% körül volt a veszteség, ha a max és min pontokat néztem egy adott nagy techcégnél, de az sp500 is 40% körül esett akkor.


Kíváncsi leszek most meddig megy ez a huza-vona.

2018. febr. 9. 19:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezekre a kerdesekre a regi valasz a legmegfelelobb :


" Aki tudja az nem mondja, aki meg mondja az nem tudja "

2018. febr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!