Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak szerintem lenne egyszerű...

Csak szerintem lenne egyszerű a minimálbér emelés?

Figyelt kérdés
Sokan érvelnek azzal hogy hát nem termelik ki az árát a dolgozók bérének de persze több bevételt akarnak anélkül hogy adnának is cserébe. Én úgy gondolom hogy ha szép lassan emelnék az egész országban a fizetéseket akkor szép lassan emelkednének a bevételek is mert az emberek szeretnek költeni, na most nézzük ha felemelnénk a fizetéseket kb átlagosan 4-500 ezer forintra szerintetek hányan vennének a következő 5-10 évben házat? Akár hitelből. Hányan költöznének el otthonrol albérletbe és az albérletek tulajainak is mennyivel több pénzük lenne? de nézhetjük az autókat hányan szeretnétek venni új autót ha lenne rá pénzetek? hányan járnátok többször moziba vagy szórakozni? minnél több dologra az a válasz hogy megvennéd annál több pénze lenne azoknak akik eladják vagyis mi a kifogás?

2018. febr. 15. 09:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
szerintem nem is tudtad értelmezni mit írtam le csak mondod a magadét itt nem a kocsi volt a fő kérdés.
2018. febr. 15. 22:51
 12/13 anonim ***** válasza:

Igen, a saját tulajdonú ingatlan is olyan luxus ami nem "JÁR" mindenkinek. Nézz körül nyugaton mennyien élnek bérelt ingatlanban.


A piac beárazza mi mennyit ér. A minimálbért inkább el kéne törölni, mert rettenetesen torzít.

2018. febr. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Ezzel nem tudok vitatkozni. Németországban kb 3 hónappal előre kell nézegetned lakást ha el akarsz költözni. . Ritkán teheted meg azt hogy csak gondolsz egyet és jövőhéten költözöl. De ott legalább van miből bérelned. . . Hát ha nem lenne minimálbér akkor szerintem lehúzhatnánk a rolót mivel a többség saját hasznára játszana bár ha összeomlana a gazdaság legalább kezdhetnénk az egészet az alapoktól. .
2018. febr. 16. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!