Taxisnak borravaló?

Figyelt kérdés

Nem szoktam taxival menni, de lerobbant a kocsim és muszály volt elmennem egy fontos találkozóra.

Hazafelé hívtam egy taxitársaságot.

A taxis végig bömböltette a zenéjét.

Mikor megérkeztünk az óra 6140 forinton ált.

Erre bevágta hogy: " itt vagyunk, hat és fél lesz "

Megkérdeztem h kártyát el e fogad?

Bunkón rávágja hogy nem.

Erre elkezdtem számolni a pénzem, mert ezresekben volt

Odaadtad 7 db ezrest, erre elkezdi a helyére rakni.

Én pedig ott ülök kellemetlenül érzem magam.

Erre annyit mond: megyünk még valahová?

Nem, várom a blokkot.

Hát az nincs.

Ott ülök, rámnéz

Közlöm vele hogy van visszajáróm.

Ő pedig azt válaszolta hogy az jó, de őneki nincs aprója, nem kéne problémázni pár százason


Most komolyan?

Ez normális?

Lassan azért is borravalót adjak ha postán feladok egy borítékot, vagy ha veszek 2 gombóc fagyit?

Értem én hogy illik.

De szerintem bőven elég étteremben


Azért dolgozzak egy órát hogy kapjon borravalót a taxis?


2018. febr. 18. 23:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Mondanod kellett volna, hogy akkor váltsa fel. Ne legyél már ilyen töketlen, hogy hagyod magad.
2018. febr. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Nos, ma fontos leckét kaptál az élettől. Elvétve vannak jófej, kedves, pontos, számlaképes taxisok.

A többség nem az. Most megismerted a legtipikusabb fajtáját a taxisoknak.

Nem, nem kell borravalót adnod a postán meg a fagyiért. A postás néni meg a fagyis kislány nem fog veled úgy viselkedni, mint egy taxis. Blokkot viszont adnak. Ne keverd a dolgokat.

Gondolom már nyugdíjas vagy és nem nagyon jártál eddig a világban. Sajnos aki ilyen elveszett, azt bizonyos emberek előszeretettel átvágják. Például a taxisok, akik görények. Tanuld meg, hogy velük vigyázni kell.

Vagy pedig ne mászkálj egyedül a városban, a fagyiárus biztos nem fog átvágni, de mások igen, ha ilyen butuska vagy.

2018. febr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

En szoktam adni de kerekitek es nem 500-600 forintokat.. pl a te esetedben 6200 bol kertem volna vissza.

De ha meg bukóak akkor 10 forintot is visszakerek :)

Volt mar h 990 volt az oraallas ezressel fizettem de visszakertem a 10 forintot mert annyira bunko volt.

Es amugy semmi sem kotelezo. Nem kotelezo adni a taxisnak es a pizzafutarnak sem.

2018. febr. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Röviden is leírom: a taxis nem borravalót kért, mert úgy illene, hanem átcseszett, mert látta rajtad, hogy úgysem mersz szólni és nem vagy jártas a taxizásban. Átvágott, átvert, becsapott, lehúzkodott. Kapiska?
2018. febr. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
30%
Ennyire életképtelen csak nem lehetsz nagyfiam
2018. febr. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
elmehet az összes taxis a jó k. anyjába de persze te is nagy madár voltál, ott helybe le kellett volna lépni azt futhat utánad
2018. febr. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Durva, 860 ft. Én a helyedben felírtam volna a rendszámát és bejelentést tettem volna a központban. Oszkárral 65 km -t utazok egyik megyéből a másikba és fizetek érte 700 ft-ot. Nemámhogy egy taxis pár km-ért és zsebre vág 6 ezret és lenyúl borravaló címen még 860-at is xD

Számlát is kérhettél volna akár, csak a szívatás kedvéért és igenis tartottam volna a markomat a visszajáróért.

2018. febr. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Soha a büdös életbe nem adnék taxisnak borravalót, amilyen pofátlan áraik vannak.
2018. febr. 19. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
"Ő pedig azt válaszolta hogy az jó, de őneki nincs aprója, nem kéne problémázni pár százason"---akkor 1000Ft-ot adja vissza és nem kell problémázni a 140Ft-on!
2018. febr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Barbell Deadlift ***** válasza:

És gondolom se a rendszámot nem írtad fel, és a diszpécsert sem hívtad fel, és már el is felejtetted, hogy melyik társaság volt.

Két lehetőség van, vagy hazudsz, és szítod a feszültséget, vagy pedig akkora madár vagy, hogy egy nyilvánvalóan csaló embert nem jelentettél fel, hanem a többi polgártársadat is bajba sodorva meghunyászkodtál.

2018. márc. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!