Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem vezetik be a maximál...

Miért nem vezetik be a maximált árat?

Figyelt kérdés

Miért nem végez az illetékes minisztérium árvizsgálatot a boltokban? Szerintem Magyarországon nagyon sok termék ára indokolatlanul magas. Pl. ugyanaz az üzletlánc egy tusfürdőt 20-40%-al ad drágábban Magyarországon, mint pl. egy másik európai országban.Így jelentős extraprofitra tesz szert a lánc. A vásárlók pedig szegényebbek lesznek.


A maximált ár is lehet rezsicsökkentés.



#kereskedelem #árszabás #maximált ár #extra profit.
2018. febr. 20. 21:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
72%

Jó ötlet kérdező!


De a maximált árat vezessük be a fizetéseknél (a munkaerő áránál) is. Ha valaki elvégez egy munkát x forintért, akkor másnak se fizethessenek többet!

Senki se keressen mondjuk bruttó 200 ezer forintnál többet. Ugye milyen jó lenne?

2018. febr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Szerintem alapvető fontosságú cikkeknél érdemes volna elgondolkodni ilyen fajta árforma kialakításáról. Anno négy árforma létezett, a megvadult kapitalizmus ránk szabadulása előtt.


Extra profit értelmezhető úgy, hogy aránytalanul vagy indokolatlanul magas nettó árrés realizálása bizonyos termékek értékesítésének folyományaként. Nem is beszélve, ha ez összeadódik több termék és szegmensek által és így igen csak magas árréstömeg jöhet létre. Amelynek egy jó része kiáramlik az országból...


Extra profit lehet az, ha pl egy terméknél több száz százalékos haszonkulcsot használnak. Mondok erre egy példát. Egy számológépet külföldön egy fontért láttam egy bolt polcán. Itthon ugyanaz a számológép az egyik nagyobb boltban, ha jól emlékszem 1190 forint volt. Hát kérem, tessék számolni. Most egy font 350 Ft körül mozog. És ott megéri egy fontért eladni ugyanazt a számológépet! Na most a kérdés az, hogy mi lesz a sorsa az extra profitnak? Szerintem kimegy az országból. Ez jó-e a magyar gazdaságnak?

2018. febr. 21. 12:09
 13/17 A kérdező kommentje:

Itt a példa:


[link]

2018. febr. 21. 12:13
 14/17 A kérdező kommentje:
De még sok példát tudok mutatni. Minden termékkategórián belül. Legyen az barkácsáru, háztartási cikk, illatszer, tartós fogyasztási cikk, műszaki cikk, stb.
2018. febr. 21. 12:18
 15/17 anonim ***** válasza:
57%

Ezek mióta alapvető fontosságú termékek? Csirkehúsra mutass példát.


Ha nem tetszik az ár vedd meg 1 fontért és áruld 500-ért.

2018. febr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
50%
Az elem meg 600 bele, tegnap vettem!
2018. febr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
58%

Ha te így próbálnád meg beszabályozni bármelyik multit, meglepődnél, holnaptól más lenne a neve a zsemlének.

Mikor a Nébih beszabályozta a tepertős pogácsát, mindenki átnevezte tepertős kockára, vagy körre. Ennyit ért.

2018. febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!