Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik ha édesapám...

Mysticista kérdése:

Mi történik ha édesapám halála után kifutottunk a 15 napból (bejelentési kötelezettség a folyósító felé)?

Figyelt kérdés
van valami szankció? pénzügyi, akármilyen?

2018. febr. 26. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván egy halálesetnél nem minden jut egyből az eszedbe. Mihamarabb bemenni és pótolni. Ha meg a postás hozza a nyugdíjat, akkor nem felvenni. Ha folyószámlára jön, akkor meg a bejelentés megtételekor rákérdezni, hogy a jogosulatlanul megkapott összeget hogyan lehet visszajuttatni.

Szépen, szerényen, a hibát elismerve, és a hiba kijavításában segítséget kérve tárgyalni mindenkivel. Reméljük bennük is lakozik emberség és nem harapják le a fejedet.

Részvétem.

2018. febr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Dudok Andrásné ***** válasza:
Semmi hàtràny nem ėr!Ėn bementem anyukám halála után,de nem is kellett volna!Hivatalból megkapták ės már nem utalták volna!A nyugdíjat meg abban a hónapban fel lehet venni,csak van egy pàr naptári nap ami utàn nem,úgy tudom!
2018. márc. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nyugdíjrol van szó akkor a haláleset hónapjában még jár nyugdíj akkor is ha nyugdíj fizetés napja előtt hal meg.
2018. márc. 14. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!