Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Két ember 300ezerből?

Két ember 300ezerből?

Figyelt kérdés

Össze szeretnénk költöltözni a párommal. Ketten együtt kb 300-320 a nettónk. Mielőtt költözünk kocsit veszünk.

Saját lakás, kb 40-50nm2 lesz, ugye kocsink lesz..

Azt sejtem, hogy nem fogunk éhenhalni de mégis milyen színvonat biztosíthat ez nekünk? milyen luxuscikkeket engedhetünk meg?

pl cigi, fodrász, körmös, egy hétvégi kiruccanás, egy buli, kocsi stb?

Feszegessük egy picit a témát! Ja és főzni szeretek és tudok is!

hasznos válaszadóknak megy a zöldkéz!



2018. febr. 28. 13:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
A plusz kiadást a ruházkodás ételrendelés és a napi többszöri főzések nassok növelik . Érdemes 3 heti menüt betervezni változatosan és arra tartalékolni vásárolni . 40 ezer átlag egy hónapban kb az autó költsége , erre a reszi mobil számla net előfizetés stb ami általány és fixösszeg . A többi a tiétek ha nem albérlet vagy banki törlesztés . Semmilyen hitelt nem éri meg pluszba felvenni ...
2018. febr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Nos, szerintem egész jó szinten lehet így élni, no persze az alaphoz képest, nyilván nem extrém luxusban, de nekem már elég lenne ennyi tartósan, bár több tengerparti nyaralás és több motorozás sosem árt (szívem csücske mindkettő), az pedig átkozottul tudja vinni a pénzt. Node ennyibe is fér nem kevés.

Amiket soroltál, azok ja, beleférnek, de nem mindegy, mennyit cigizel (ez az, amire mindig sajnálnám a pénzt, mert az egészségemet roncsolom vele s még fizetek is érte), hányszor akarsz mennyiért fodrászhoz menni... Az autó költsége is elég tág keretek közt mozog, párezer (persze akkor szinte sosincs használva és kisautó) és a csillagos ég között.


De ha pl. annyit jársz fogászhoz, mint én szoktam volt, az vagyonokat emészt fel minden évben. Vagy ha van drága hobbi. Nálunk motor és fényképezés volt, utóbbi sem nagyon komoly szinten, de párszázezer azért kellett némelyik objektívre sok éve is.


A kiruccanás is lehet filléres és luxus... A bulik is.


Szerintem ezt majd neked kell meglátnod élőben. Ezen a szinten már lehet "élni", de azért nem szállhatsz el a drága dolgokkal. Ha flancos, hosszabb nyaralást akarsz drága hotelben, arra készülni és gyűjteni kell (s nekem nem érné meg, de van, akinek igen). De egy-egy étterem, fodrász, hétvégi wellness, az simán.


S persze... Kérdés, akartok-e takarékoskodni és mennyire. Lakás és kocsi, az OK, de azért némi megtakarítás is kell.

2018. febr. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Mi is ennyiből élünk, de külföldön. Itt a téli hónapokban nagyon drága a lakás fenntartása, van amikor havi 100.000-150.000 is elvisz3. A többi pedig megmarad megélhetésre. Autónk nincs igy erre nem kell költeni, de nem is tudnánk fenntartani anyagilag.

Meg lehet élni belőle de nem luxus színvonalon

2018. febr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Ez teljes mértékben az igényektől függ. Mi hárman élünk ennyiből. Nagy családi házban, hitellel. 1 kocsink van. Nem futja mindenre amit szeretnénk azonnal, de időről-időre előrelépünk. Mi nagyon ritkán megyünk szórakozni, de futja rá. Lakásfelújításra megy el a pénzünk. Nyilván futja a felsorolt dolgokra a pénzetekből, mint ahogyan feltételezem eddig is futotta. Egyszerű kényelmes életre bőven elegendő.
2018. febr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
Havi 100 ezer marad szabadon felhasználásra, megtakarításra.
2018. febr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%

Attól is függ, hol éltek. Egy vidéki kisvárosban kevesebből is meg lehet lenni, Budapesten több kell hozzá.


Mi megyeszékhelyen élünk, saját lakás (felújított panel), saját kocsi. Amíg csak nekem volt munkám, addig ettől kevesebb volt a bevételünk, de megvoltunk, kiruccanásra is telt ill. párom sajnos sokat bagózik, de még arra is volt pénz.

Szóval 300-ból luxusra nem nagyon telik, de szórakozásra és rövid kiruccanásokra azért igen, feltéve, ha nem esztek folyton étteremben és nem vesztek fölösleges drága cuccokat. Pl. mi sosem veszünk nagyon márkás ruhát. Cipőért sem adtam még sosem 5 jegyű összeget, mert szerintem 25 ezer forint egy pár cipőért, csak azért mert Nike, kész rablás.

2018. febr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%
Ha a lakást nem is kell törleszteni, kocsit még akkor is nonszensz ennyi pénzből fenntartani. 450-ből élek egyedül, hitel nélküli ingatlanban és még így sem jut eszembe autóra kidobni évente egy havi fizetést. Egyikőtök a helyzetetekben azért dolgozna havi 10 napot, hogy legyen egy tárgyatok, ami rendkívül gyorsan és drágán amortizálódik. Én személy szerint nem tudnék ennyiből megélni normálisan, kocsit fenntartva meg pláne.
2018. febr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7: Barátom, ha te egyedül, hitel nélkül, kocsi nélkül nem tudnál megélni havi 300-ból, akkor ritka nagy lábon élhetsz!


Budapesten még csak-csak meg lehet lenni kocsi nélkül, de vidéki városban aligha, mert a tömegközlekedés a legtöbb helyen se nem olcsó, se nem jó, ráadásul ha kirándulni akarsz menni, akkor kocsi nélkül muszáj vagy a MÁV-hoz meg a Volánhoz alkalmazkodni, ami meglehetősen kényelmetlen. Legalábbis 25 éves kor felett egyre cikibb, ha tömegközlekedned kell.


Kocsiból meg nem csak a BMW meg az Audi létezik, egy városi kisautót, pláne ha nem vadiúj egész olcsó fenttartani. Évi 12 ezer km-t számolva, évente átlag 50 ezret szervizre, 20 ezret biztosításra és 10 ezret egyebekre költve havi kb 32 ezer jön ki, ami azért annyira nem sok, hogy cserébe bármikor bárhova tudsz menni.


Havi 450 nettóból egyedül élve én legalább 200-at félre tudnék tenni úgy, hogy van kocsim és van lakáshitelem. És még így is beleférne a szórakozás és a kirándulás, bőven.

2018. febr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

a kérdezőnek: igen, simán meg lehet élni ebből az összegből, nyílván a cigi meg a fodrásztól is függ, hogy hányszor mész, hány és milyen cigit szívtok stb. sztem ez a pénz elég kell, hogy legyen, hogy úgymond a nagy magyar polgári életet elkezdjétek, nem lesz külföldi nyaralás csak ha időben elkezdtek spórolni rá és nem a legdivatosabban öltözködtök. de nagyon sok ember helyet cserélne veletek ezt remélem tudjátok.

az utolsó kommentelőnek: nem, nem ciki tömegközlekedni, ezt itt vidéken mondom 30on túl, miért kéne nekem adósságba vernem magam, hogy legyen egy autóm amikor akár gyalog akár biciklivel, vagy busszal mindent elérek? nem beszélve a környezetszennyezésről és a spórolásról? én mondjuk extrém spórolós vagyok meg minimalistaként próbálok gondolkodni, de ha vki évente egy hónapot dolgozik a kocsijáért nem az én bajom, más kérdés ha gyerek van vagy beteg családtag, de itt helyben a taxi is olcsó nálunk. kaján sokat lehet spórolni és még lehet fogyni is a vegán életmóddal.

ha a kérdező szeret és tud főzni akkor ha figyeli az akciókat és nagy tételben vesz alap élelmiszereket és ezek alapján állítja össze a heti menüket és nem a kukába dobja a száradt kenyeret hanem pl. kenyérgaluska levest, melegszendvicset, bundás kenyeret stb. csinál akkor ésszel lehet sokat spórolni akár a kirándulásra akár nagyobb célok felé mozdulni. szolgáltatók közül is lehet olcsóbbat de jót választani, körmöst, fodrászt, kozmetikust, most én is ezt fogom csinálni, mert megyek külföldre dolgozni, nem mindegy, hogy ott hogyan spórolok.

2018. márc. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Egy vidéki kisvárosban kevesebből is meg lehet lenni, Budapesten több kell hozzá."


Pont fordítva van, ha nem albérletben élsz akkor Budapesten minden olcsóbb.

2018. márc. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!