Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amíg nehezen boldogultam...

Amíg nehezen boldogultam mindenki lenézett, most hogy kezd bejönni az élet, szintén lenéznek, és még keresztbe is tesznek. Ez a karriercsinálás velejárója, vagy én csinálom rosszul, ilyeneket fogok ki?

Figyelt kérdés

Ingatlannal üzletelek 4 éve...

Kezdetben persze rosszul ment, akkor mindenki valamiféle lúzernek nézett, hogy ebből a szerencsétlenből nem lesz semmi - konkrétan a fuvaros és a munkás rajtam röhögött, hogy "Segítek ennek a hü..nék."


Aztán most, hogy kezdtem boldogulni ugyan úgy lenéznek, vagy irigykednek "Ez nem csinált soha semmit mégis van pénze."

Aztán most vettem észre, hogy még keresztbe is tesznek - az ügyvédek felszámolnak mindenféle felesleges költséget az adásvételeknél (személyazonosítás, térképmásolat), aztán múltkor elrontott valamit, mert "Elnézte a tulajdoni lapot." szerintem szándékosan.

A fuvarosokkal ugyan ez a helyzet - közli, hogy már kétszer annyiért szállít (mert hideg van, több gázolaj fogy), meg csak fele annyit rak fel a kocsira (mert csúszik az út). A másik meg, hogy majd májusban hozza le a fát, mert "Magának ráér, nem is ide valósi." (Tehát ha a városban lakom, vegyen meg a fát valahol, mert a sajátomat nem hozza be faluról.)


Mások is ezt a hozzáállást tapasztalták, ha beindult a vállalkozásuk, vagy a karrierjük, vagy csak én botlok bele ilyen emberekbe?


2018. márc. 1. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Ez Magyarorszag kérdezõ.

Nyugi,dögöljön meg a szomszéd tehene is.

Ne törõdj velük a helyedben orientàlódnék külföldre,ezt a cigàny putrit minnél elõbb itthagyni.

Irigység,a silàny munka na az megy a magyarnàl.


Jól csinàlod,próbàld azt a 5%-t megtalàlni aki még ér valamit akivel közös nevezõn leszel.

2018. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem simán egy frusztrált egoista vagy, aki szerint ő körülötte forog a világ és mikor szembesül vele, hogy más hozzá hasonló bugrisok is vannak, kiakad a világra és nekiáll a gyakorin siránkozni, de ez csak az én véleményem!
2018. márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Velejár, és valahol a két hozzászóló között lehet az igazság félúton.


Az első csak olyan emberrel vetetné körül magát, aki ugyanolyan mint te.Úgy, kivel tudnál üzletelni, ha mindenki csak abból élne mint te vagy úgy élne mint Te és nem lenne szüksége arra a szolgáltatásra amit nyújtasz...


Az rossz út, mert visszaesik a forgalmad, jövedelmi helyzeted, ha nem figyelsz eléggé a fogyasztói célcsoportra.


A második inkább fusztrált, aki szerint egoista vagy, mert jobb lett a jövedelmi helyzeted és több a bevételed, míg jellemzően, az ilyen jellemű emberek lehet tudnak valamit pl. elméletben( mert hát sokat tanultak azért s száraz bélyegzőért amit ügyvédként rányom egy jogtárból copy past-tel feltöltött adásvételire ) , de vagy nem fizetik meg, vagy nincs akkora igény rá, mert jellemzően túltelített piacon mozognak, míg Te piaci rést találtál pl. és jutsz egyről a kettőre.


Amire kérdezel azok kb operatív jellegű költségek, szolgáltatások. Azokat a partnereket le kell cserélni, mert igazából csak kihasználásra mennek. Ezt is meg kell tudni tanulni kezelni egy menedzsmentben.


Nekem is volt ilyen könyvelőm nem is egy, ügyvéd is, meg fuvaros is. Viszont bőven találni,nem frusztrált ügyvédet, könyvelőt, fuvarost, stb. akik korrekt feltételek mellett ugyanazt elvégzik ugyanannyiért,mint annak előtte mégha közben szóba is kerül az üzlet, vagy egyéb dolog, de nem vérszemet kapnak azon, hogy most már tudsz többől is költeni erre.

2018. márc. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem, szóval vele jár - csak azt nem értem miért ilyen sz..r az emberek hozzáállása, vagy miért csodálkoznak, hogy így nem érnek el semmit az életben?


Jelenleg ahol falun üzletelek, a 3 fuvaros minimum duplájára emelte az árat CSAK VELEM SZEMBEN és természetesen összebeszéltek...

És most 20 km-ről hívok mást, aki szívesen jön, és így olcsóbb - mégis mit gondolhatott az a 3 idióta?!


Pár hónapja is a munkás autóm kereke kitört a körforgalomból kifelé (mögöttem kocsisor, néhányan dudálnak, hogy még a telefonos segítséget se halljam), hívom a darus teherautót, aki csak 2 utcányira lakik, pár hónapja üzleteltünk, 8 tonna fát hozott el 18 ezerért 40 km-ről...

Most meg elkezd röhögni rajtam, és közli, hogy 30 ezer! - Először azt hittem viccel, fél óra alatt simán megoldotta volna, és 9 ezres óradíjjal dolgozik... erre elkezd nyavalyogni, hogy le kell kaparnia a jeget, meg kikelni az ágyból...


Abban igazatok van, hogyha mindenkinek hozzám hasonlóan pozitív hozzáállása lenne, remekül tudnánk boldogulni - és ez természetesen mindenhol máshol is működne.

2018. márc. 2. 12:43
 5/5 anonim ***** válasza:
A többieknek is bejött az élet és annyi a megrendelés, hogy árat emeltek.
2018. márc. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!