Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha visszaviszem az uj laptopom...

Ha visszaviszem az uj laptopomat a Media Marktba akkor azzal mi tortenik?

Figyelt kérdés
Ugye van a 60 napos visszavasarlasi garancia.Kibontom a laptopot,de mondjuk valami nem jon be rajta.Mi tortenik,ha visszaviszem a laptopot? Becsomagoljak megint es eladjak ujkent? Azert kerdezem,mert ha ez igy van akkor nem ott fogok vasarolni.

2018. márc. 3. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Akkor jobb lesz, ha eztán sehol nem vásárolsz. :)
2018. márc. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Így van, ahogy első mondja, nekem is pont ez jutott eszembe :-)

Ugyanis van a vásárlók érdekében a 14 napos elállási garancia MINDENHOL, minden cégnél, ahol internetes rendelés van. Nos, szerinted mi történik azokkal a termékekkel, amit a vevő visszaküld? Újra eladják. Szerinted miért írják, hogy csak eredeti, gyári csomagolásában veszik vissza?

Vagy gondoltad, hogy azért, mert Neked nem jön be a laptop, visszaküldöd és majd zúzdába nyomják? :-)

2018. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Konkretan a Mediamarkt-rol nem tudom, hogy csinaljak, de altalaban megjelolik az oldalon, hogy egy termek ki volt mar csomagolva, azert olcsobb.
2018. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam semmit,csak nem fogok venni olyat amit bontatlankent adnak el,es kozben karcos.Ennyi.Inkabb megveszem mashol.
2018. márc. 3. 20:52
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

"Nem gondoltam semmit,csak nem fogok venni olyat amit bontatlankent adnak el,es kozben karcos.Ennyi.Inkabb megveszem mashol."


Nem kell olyant vegyel, ennyi. Ha latod, hogy karcos, visszaviszed. Ennyi.

2018. márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

"Szerinted miért írják, hogy csak eredeti, gyári csomagolásában veszik vissza?"


Hol írják? Akkor rosszul írják. Csomagolás sérült attól még működik a 14 napos elállási jog.


És nem adják el újra bontatlan gyárinak. Legfeljebb valami nagyon lepra kis boltról tudom ezt elképzelni. Hanem eladjak kis kedvezménnyel csomagolás sérült termékként.

2018. márc. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os, Te biztos, hogy tudod értelmezni, amit írtam? :-)

Nem azt írtam, hogy nem lehet sérült a csomagolás :D


Amúgy idézem Neked pontosan, mit ír a Media Markt:

"A Media Markt webáruháza a törvény által előírt 14 nap helyett összesen 60 napot biztosít Önnek a vásásrlástól való elállásra. A kiterjesztett visszavásárlás feltétele, hogy a fogyasztó visszajuttatja a terméket sértetlen, hibátlan állapotában összes tartozékával és eredeti csomagolásával együtt, továbbá a vásárlást igazoló eredeti számlát a Media Markt részére"


[link]


Kérdezőnek: mivel csak hibátlan állapotban veszik vissza, ezért jó eséllyel, ha pl. karcosan küldenéd vissza, nem biztos, hogy érvényesülne az elállási jogod.



6-osnak: ki mondta, hogy újra eladják bontatlan gyáriként? Ezt itt szerintem senki sem írta.

Én pl. a következőket írtam

" Nos, szerinted mi történik azokkal a termékekkel, amit a vevő visszaküld? Újra eladják. Szerinted miért írják, hogy csak eredeti, gyári csomagolásában veszik vissza? "


Hol látsz Te itt olyant, hogy azt írom, bontatlan, újként adják el? Én csak azt írtam, hogy az eredeti csomagolásában veszik vissza. És igen, általában úgy szokták eladni, hogy megjelölik: már egyszer felbontott, visszaküldött termékről van szó, s kicsit olcsóbban adják.

2018. márc. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
na erre voltam kivancsi,koszi.
2018. márc. 4. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!