Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Előre utalás? Nektek mi a...

Előre utalás? Nektek mi a tapasztalatotok? Merjek előre utalni?

Figyelt kérdés
Egy ecgiről van szó. Egy facebook adok-veszek csoportban találtam rá. Sok cigit tett már fel, jó áron és el is vitték... Valaki azt írta rá, hogy korrekt, megbízható (ez az ember nem volt az ismerőse, szerintem egy volt vásárló). Személyes átvételt is felajánlott de nagyon messze lakik... Teljesen megbízhatónak tűnik az ember, utol tudnám érni ha átvágna, de a városába nem tudnék lemenni, és azon kívül, hogy szét irogatom a facebook oldalát és hivogatom sok mindent nem tudok tenni. Nem nagyon csináltam még ilyen előre utalást. Valaki igen? Tapasztalatok? Elég fura, hogy a cigi még gearbesten is 22 ezer lenne de ő 20 ért bontatlan dobozt ajánl( küldött képet a dobozról). Szerintetek merjek előre utalni? Egy elég jó lehetőségnek tűnik de a kockázat is nagy. Esetleg ráírjak arra az emberre aki a véleményr írta?

2018. márc. 5. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne!

Az előre utalás csak olyan oldal esetében célszerű, ahol létezik megbízható értékelési rendszer. Egy FB-csoport nem ilyen.

Az ilyen ellenállhatatlan ajánlatoknál azt az egyszerű kérdést kell feltenni magadnak, hogy az eladónak ez hol éri meg, ha igazat mond? Még a beszerzési árnál is olcsóbban adja, csak azért, hogy Te jól járj? Szerinted?

2018. márc. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Az a baj hogy nagyon szeretném de ezért elvakít a dolog... Ha valakinek van más vagy esetleg hasonló véleménye kérem írja le
2018. márc. 5. 22:13
 3/8 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele facen, elkérem a telefon számát. Tényleg nagyon szeretném... Esetleg valakinek pozitív tapasztalata nincs?
2018. márc. 5. 22:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahol nincs lehetőség az értékelésre, úgy ne. Hardveraprón pl. én eladtam 1-2 nem használt játékom, mindig előre utaltak, természetesen mindenki megkapta, amiért fizetett, utána pedig tudtak értékelni.

Igazából ha 2 rugón cigánykodsz, inkább spórolj még egy kicsit, jobban fog fájni, ha leránt 20k-val, minthogy +2k-t még kifizess.

2018. márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se. Én használtam nem is veszek cuccokat. A mostani emberekben nem lehet megbízni inkább szánd rá azt a két ezret, várj rá 3 hetet és gearbesten PayPal-al fizetsz, ami a vásárló érdekeit szolgálja.
2018. márc. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Elég fura, hogy a cigi még gearbesten is 22 ezer lenne "


Nem értelek: 2 ezer ft megspórolása érdekében képes lennél kockára tenni 20 ezer ft-ot??? "Hát nóóóórmáááális?" (idézet a Besenyő családból)


Téged tényleg elvakít, hogy szeretnéd. Várj még egy kicsit és rendeled meg egy normális oldalról, enyi.


De kérdezhetem másképp is: mi fáj jobban? ha még 2 ezer ft-ot hozzá kell tenni vagy ha elbukod az egész 20 ezret?

2018. márc. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek! Őszintén azért akartam mert jobban bízok az emberekben mint kínai oldalakban. Rendeltem már kínai oldalról, elkapta a vám (így már egy 10essel lenne drágább) és nem jutott el hozzám a dolog. Sőt nem is tudom, hogy milyen raktárból kéne, és otthonra se tudom sajna rendelni. A csávó elküldte volnaa postapontra.
2018. márc. 6. 10:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem vetgem meg és mindenhova mentek a likeok köszi szépen
2018. márc. 6. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!