Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem tudnak visszaadni nagyobb címletből?

Figyelt kérdés

Az a tapasztalatom sajnos, hogy 10-ből 8 alkalommal nem tudnak visszaadni, ha 10 vagy 20 ezressel szeretnék fizetni.

Az 5-össel nincs probléma általában (bár buszokon nem érdemes 2000-nél nagyobb pénzzel próbálkozni.)

Ha nem multinál vásárolok (Tesco, Interspar stb), akkor 20-asnál már ferde szemmel néznek az eladók, és jön a "nincs kisebb?" kérdés.

Én értem, hogy kevés váltópénz van a kasszában, de egy törtvényes fizetőeszközről beszélünk. Ha külföldi valutával vagy tudom is én, bitcoinnal szeretnék fizetni akkor érteném, hogy nem lehet, de így.


Ha ekkora gondot jelent, akkor miért nem vonják be? Lehetne csak bankban használt, mint ahogy az angoloknál is van nagy címlet csak erre.


ELőre látom a válaszokat, hogy "na a burzsuj nem tud fizetni", leszögezem, hogy nem erről van szó.

Sokszor látom például kollégistáknál, hogy kapnak egy 20-ast aztán ossza be két hétre. Két hetente csak egyszer fizet ekkora címlettel, meg mondjuk még egyszer a visszajáró 10-essel, de valahol muszáj elkezdenie.


Hogy lehetne ezt a problémát megoldani? Buszokon erre csak a "a buszvezető pénzváltásra nem kötelezhető" szöveget gondolják megoldásnak, de valami ideálisabb lenne jó.



2018. febr. 25. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Azért mert rengetegen csak ürüggyel fizetnek pár filléres tételért , szándékosan felváltják a nagy pénzt egy kis boltban vagy újságosnál .Aztán a multinál kifillérezik a zöldségesnél kocsmába meg villantják a nagy címletet ... A nagy cégek rengeteg váltót intéznek és a posta is . A buszoknál korlátolt a váltópénz másrészt direkt erre mentek rá sokan hogy adok 10 ezrest erre elhajt a sofőr és ezért ingyen utazok , fenét .
2018. febr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

- nincs kisebb?

- nincs, <cuccot a pénztárnál hagy, kisétál, átmegy a 2 méterrel arrébb lévő boltba és soha többet nem teszi be a lábát ide>


"problem solved"

2018. febr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Kéthetente egyszer be kell menni az Aldiba vagy hasonló helyre... Lehet amúgy előre gondolkodni, és felváltani amikor épp olyan helyen vagy, nem akkor amikor már muszáj.

"Na a burzsuj nem tud fizetni" - kétlem hogy bárki ezt gondolná, mert ez tényleg mindenkivel megesik. Ami engem külön bosszant, hogy ilyen esetekben tök praktikus lenne kártyával fizetni, de sok kisebb helyen nem lehet (aluljárós pékség, busz, parkolás stb), vagy olyat is láttam ahol ki van írva, hogy 1000Ft alatt kártyás fizetést nem fogad el (gondolom a költsége miatt, de elég abszurd).

2018. febr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Persze megoldás lehet, hogy a kasszánál hagyok mindent, és átmegyek másik boltba, de na. Kinek van ideje, meg türelme mindent újra összeszedni és megpróbálni fizetni a másik boltban. Esetleg egy kisebb-nagyobb sort is végig vár az ember, majd értelmetlen volt a dolog.


Ami viszont tényleg így van, hogy a kisebb boltokban nincs lehetőség kártyás fizetésre. De ha nincs elég váltópénz, mert kicsi a bolt, nincs kártyás fizetésre lehetőség, mert kicsi a bolt, akkor mit akar a tulajdonos? Gondolkodni nyilván lehet előre, és ha lehetőség van rá én is megpróbálok elsőre egy nagyobb boltba menni, de azért elég abszurd, hogy van 1 de inkább két címlet, amit a boltok nagy részében jó ha elő se veszek.


Egyszer egy nem is kicsi, ruhaboltban akartam hagyni úgy 2-3 ezer forintot, és az eladók néztek nagy szemekkel, hogy a 10-esből sajnos nem tudnak visszaadni. Kártyás fizetésre érdekes módon nem volt lehetőség (pedig tényleg nem egy kis butik volt),. Majd a kishölgy még mondta, hogy menjek át a CBA-ba és vegyek valamit, hogy legyen kisebb pénzem (egy plázában van mindkét bolt). Na akkor otthagytam a ruhát.

Az még egy dolog, hogy a tulajdonos nem gondoskodik váltópénzről, nem ad lehetőséget kártyával fizetni, de még a vevőt akarják elküldeni egy másik boltba, hogy legyen kisebb pénze? Nonszensz.

2018. febr. 25. 22:15
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem csak Magyarországon van így hanem mindenhol. Fő oka az amit az egyik válaszoló mondott hogy ürügyekkel válogatnak nagyobb pénzeket. A sok kártyás fizetés is oka lehet mert nem kerül annyi pénz a kasszába.
2018. febr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Vegyél fel úgy pénzt, hogy 9 ezerre végződjön, máris lesz 9 ezresnyi apród, probléma megoldva. Erősen vihar a biliben feeling, Varázslatos mód nekem soha nem volt ilyennel bajom, mondjuk van is annyi eszem, ha tudom, hogy xy kisboltban mindig kisebbet kérnek, nem állítok oda folyton egy húszassal. Akármelyik normális boltban ha veszel egy üdítőt vagy vacsorának valót, gond nélkül felváltják...
2018. febr. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Egy napi 80-100 ezer forintos forgalmat bonyolító boltban a váltópénz kevesebb, mint 40 ezer forint. Vagyis ha a nap úgy kezdődik, hogy ketten jönnek huszezressel, akkor máris nem tud visszaadni az eladó. Azért kér tőled aprót, hogy ne legyen olyan szituáció, hogy aztán valakinek egyáltalán nem tud visszaadni.

A megoldás: használj bankkártyát, vagy váltsd fel a pénzt bankban , vagy a postán (ja, hogy a címlet váltás pénzbe kerül? :) ), vagy csak simán fizess vele multiban ahol nem probléma a visszajáró.

2018. febr. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem csak a nagyobb címlet a problema, próbáltál már buszjegyet (helyi) vásárolni, bankáratyával (?) :D

Karácsony előtt történt, hogy vettem pár tényleg apró dolgot és "lecsórósodtam", volt/maradt a zsebemben kb. 90 FT. Hazakellet volna jutnom, mivel elég messze voltam az otthonomtól, a környéken nem volt bankautomata. Három újságost találtam , egyiknél sem lehetett kártyával fizetni, mentem mentem, találtam még-egy újságost, amilyen cirkuszt az kivert ... 300 Ft-ot szerinte sehol nem engednek bankkártyával fizetni, mivelhogy a gép üzemeltetése,a blokk amit kinyom többe kerül mint szros 300 ft és nem éri meg, bla bla.

Nonszensz !

2018. febr. 26. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Én dolgoztam boltban és benzinkúton, eddig minden kérdésednél (10-11db) leírtam minimum 15 okot, hogy miért nem tudnak visszaadni, ha eddig nem fogtad fel, akkor már nem is fogod!


Persze az is előfordulhat, hogy te vagy a kamu nem tudnak visszaadni kérdező :)

Annyi esze viszont még a Balázskának is van, hogy minden 10-edik kérdés kiírás helyett nyom egy kiemelést. Ő egy nagyon hátrányos helyzetű, fogyatékos srác, de te példát vehetnél róla a visszaadós kérdéseddel!

2018. febr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

"vagy a postán (ja, hogy a címlet váltás pénzbe kerül?"


Nem kerül pénzbe! Díjmentes.

[link]

2018. febr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!