Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit jelent pontosan az, hogy...

Mit jelent pontosan az, hogy "hét első munkanapját követő 10. munkanap után"?

Figyelt kérdés
Bele kell számolni az elsőt is vagy csak az első után következőket?

#határidő #dátum #jogi dátumozás
2018. márc. 7. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Bele kell számolni. Ha a hét első munkanapja hétfő, akkor az arra következő 10 az 2 hét múlva hétfő. Feltéve, ha napi 5x8 órát dolgozol.
2018. márc. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kérelem beadás miatt kérdezem, nem munka.
2018. márc. 7. 15:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell beleszámolni. Ha beleszámolnád, akkor a hét első munkanapját követő 1. munkanap maga a hét első munkanapja lenne. Furcsa lenne, ha egy munkanap egyben a saját magát követő első munkanap is lenne.


Ha bele kéne számolni, akkor úgy lenne írva, hogy „hét első munkanapjával kezdődő 10. munkanap után”.

2018. márc. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell beleszámolni, hiszen a kiindulási nap nem követi saját magát. Nekem ez a régi 30 napos BKV-bérleten tűnt fel, ott valahogy úgy volt megfogalmazva az érvényesség, hogy a megjelölt naptól az azt követő 29. napig érvényes. Én meg nem értettem, hogy akkor ez most 29 napos bérlet, vagy hogy van ez, de valaki felvilágosított.
2018. márc. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!