Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Be lehet e perelni ezért valakit?

Ábel 2662 kérdése:

Be lehet e perelni ezért valakit?

Figyelt kérdés
Meghirdettem pár videójátékomat a Facebook Store felületén. Érkezett is egész sok érdeklődő.Az első érdeklődők közül végul megállapodtam az egyikkel. (Ezután levettem a hirdetést hiszen már elkeltek a játékok) a lényeg hogy messze lakik az illető így azt kérte hogy póstán ágyban fel ő pedig majd utalja a pénzt. Na hát a postázás egy-két héten belül meg is történt azonban a fizetés azóta sem (kb 2017. Decemberében történt a feladás) Az illetőt próbáltam minél sűrűbben léleztetni üzenetek formájában azonban nemrég letiltott Facebookon és megpróbálja megúszni a dolgot fizetés nélkül. Mit kéne tennem? Megvan az ember neve, címe.

2018. márc. 11. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Utánvéttel vagy simán postáztad?
2018. márc. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Biztosan nem utánvéttel postáztad, hiszen akkor át sem adják addig, amíg nem fizetett az illető.

Nagy valószinüséggel azt sem tudod bizonyítani, hogy neki elküldted.

Ha pedig így van, a fagyi könnyen visszanyal, hiszen ő hivatkozhat arra, hogy te találtad ki az egészet és csak pénzt akarsz tőle kicsalni.

Legközelebb kérdezz meg környezetedben lévő okos ismerősödet.

Ezt pedig nagy valószinüséggel leírhatod tandíjnak.

2018. márc. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor ajándékba adtad!
2018. márc. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hamarabb kellett volna intézkedned . Mekkora az összeg ? Megvan minden üzenet email átutalás csekk ami részedről bizonyíték ? Ekkor már érdemes neki elküldve bemásolva jelezni hogy apa 48 órán belül utald vissza vagy fel leszel jelentve ....
2018. márc. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha ajánlottan adtad fel, akkor a feladóvevénnyel megpróbálhatsz operálni, de ha nem nagy összeg, akkor a rendőrség sem fog vele foglalkozni.

Tanulság: sosem postázunk csak utánvéttel, vagy előreutalás után.

2018. márc. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Megvan mind a beszélgetés, a postai számla is. Azért cselekedtem így mert már többször is alkalmaztam ezt a módszert (és eddig semmi probléma nem adódott) Egyébként az fizetendő összeg 12500Ft lenne.
2018. márc. 11. 20:01
 7/11 A kérdező kommentje:
De nem is annyira a játékok elvesztésével van gond azokkal én már úgysem tudnék játszani. Inkább nem akarom hagyni hogy valaki ilyen könnyen megússza és hogy esetleg másokat is átverjen. Egyébként elég körültekintő voltam a postázás előtt.
2018. márc. 11. 20:03
 8/11 A kérdező kommentje:
Szóval szerintem én nem tudtam volna semmit jobban/,,okosabban'' csinálni.Csalók mindig is voltak és lesznek is.
2018. márc. 11. 20:03
 9/11 xswerdy ***** válasza:
az utánvétes csomag erre a megoldás, persze csak legközelebbre. Kiadhatsz fizetési meghagyást, annak 5000 Ft a díja, amit persze hozzácsapnak a tartozáshoz. Írj neki még 1x, hogy jogi útra tereled, aminek csak plusz költsége lesz, úgyhogy jobban jár, ha fizet. Persze büntető eljárást is indíthatsz. Nincs olyan összeghatár, amivel ne foglalkozna a rendőrség, nyilván azért nagyobb értékre elkövetett csalásnál aktivabbak.
2018. márc. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xswerdy ***** válasza:
ja, és a kérdésre válaszolva: nem indíthatsz polgári pert, ilyen kis összegnél fizetési meghagyást kell indítani közjegyzőnél. Ha nem mond ellent, jogerőre emelkedik, az olyan, mintha megnyerted volna a pert. Ha ellentmond, perré alakul.
2018. márc. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!