Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán érdemes apróbb dolgoka...

Vaterán érdemes apróbb dolgokat eladni?

Figyelt kérdés

Rengeteg (újfajta) könyv, márkás ruha, lakberendezési tárgyak stb lenne amit el kellene adnom de nem tudom megéri-e velük így darabonként foglalkozni, vaterán eladogatni. Van ezekre kereslet vaterán? Ti próbálkoztatok már ilyesmivel? Ha nem Vaterán akkor hol érdemes eladni?


Jól láttam hogy ha nem 1 ft-ról indulós licitre rakom őket hanem fix árra (pl 500 ft/könyv) akkor 9-ft ot kell fizetnem feltöltésenként?



2018. márc. 12. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Jófogás vagy facebook adok-veszek oldalakkal jobban jársz.

A vaterán már mindenért fizetni kell.

2018. márc. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Millió és egy ingyenes apróhirdetéses oldal van, én inkább ott árulnám őket a helyedben.

Amit eladnál, azért keress rá, hogy hány darabot árulnak vaterán, ne pl. a 100. ugyanolyt akard felrakni.

2018. márc. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet, hogy az apróhirdetési oldal ingyenes, de ott nem feltétlenül komolyak a vevők: lehet, alkudozik, meg tedd félre 2 hétig, aztán eltűnik, odarendel valahová, aztán mégsem veszi meg a cuccot, utánvétterl kéri, aztán meggondolja magát, mégsem veszi át, az eladó meg bukja a postaköltséget oda-vissza, stb.


Ezzel szemben a Vaterán igaz, hogy fizetni kell 9 ft-ot egy termék elindításáért, de az 3 hétig fut, ha ez alatt eladod, akkor visszatérítik a listázási díj árát (9 ft) és az eladás után 6 % jutalékot kell fizetni.


Csak egy adalék: febr. hónapban 30 ezer ft-ért adtam el és 1.500 ft-ot fizettem (mondjuk nem minden most lett leszámlázva, van, ami átcsúszik a következő hónapra. Ha kiállnék 1 napra a piacra, 4 ezer ft lenne a helypénz, ha tudok annyiért eladni, ha nem.


Vaterán nyugodtan kérheted előre utalással a pénzt, nem rabolják feleslegesen az idődet, stb.


De végül is a Te döntésed, hová teszed fel :-)

2018. márc. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igazából azért indulnék a Vatera felé mert valahogy a többi felület egyáltalán nem jött be , ilyen apróbb dolgok árusítására, mert szerintem nagyon kevesen látogatják azokat. drága dolgokat / elektronikai cikkeket tök jól el lehetett adni a Jófogáson pl, de könyvekre, ruhákra ,babajátékokra stb semmi érdeklődés, még majdnem ingyen sem.


A Facebookos csoportokban eddig semmilyen sikerem nem volt, benne vagyok vagy 20 félében.volt olyan csoport ami több tízezer tagú még sincs soha egyetlen komment /érdeklődés sem a feltett termékekre (senkiére. ha jó az ár , ha nem). Tök kihaltak. Kb 1 baba-mama adok-veszeket ismerek ahol tényleg pörögnek az érdeklődések is :( :( Ha tudok jó csoportot és felsorolnátok a neveiket esetleg azt megköszönném. Facebook marketplace eddig csőd, azokra az érdeklődőkre akik onnan jöttek az idő is kár volt.


google ben próbáltam keresni ingyenes apróhirdetéses oldalakra, de olyan bénán vannak megírva hogy egyszerűen fel sem hozza őket a kereső alap kulcsszavakra.... Nem is csoda hogy amiket feltettem rájuk a kutya sem nézte... (kb 4-5 gagyin kinéző aprós oldalon is hirdettem már)


A könyvmegállón próbáltam eladni könyveket fillérekért, 0-a eredménnyel, még érdeklődő sem jött nem hogy eladás...



Ő inspirált amúgy vaterás eladásra mert 1900 pozitív visszajelzéssel, érdemes megnézni miket árul (és ezek szerint ad el nagy sikerrel)

[link]

2018. márc. 13. 10:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Vaterán 9 forintot fizetsz :-), de nem zaklatnak mennyit engedsz a feléből stílusú kérdésekkel, és nem is nem hívnak éjfélkor há' kezicsókolom mennyi jaza portéka felkiáltással.
2018. márc. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 1.100 körül jár a pozitív értékelésem (majdnem 2 ezer eladás)- csak nem linkelhetem be, mert az már reklámnak számítana, szerintem.
2018. márc. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vannak napok, amikor ingyen lehet föltenni; mintha épp most lenne, mert nemrég küldtek egy ímélt, hogy lesz.


Gyorsan nézd meg, tán még tart.

2018. márc. 31. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es, de jó, hogy írtad ezt, nem is tudtam róla - én nem kaptam emailt :-(
2018. márc. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anc ***** válasza:
Jaja, vaterával jársz a legjobban. :) FB csoportok és jófogás katasztrófa, komolytalan érdeklődők gyűjtőhelye.
2018. ápr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!