Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kell vmi pénzt fizetni az...

Kell vmi pénzt fizetni az otp-nél, ha nagyobb összeget (kb 5 m ftot) akarok felvenni kp-ben?

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 13:41
 1/9 A kérdező kommentje:
A számlámról persze.
2010. jún. 10. 13:41
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Természetesen. A készpénzfelvétel díját kell kifizetni ami a bank honlapján van feltüntetve!

Laci

2010. jún. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pontosabban itt vannak a kondíciók ehez persze tudnod kell, hogy milyen tipusú számlád van. [link]
2010. jún. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az lehetséges, hogy majd 100e ftot kellene fizetni???:O Vagy én számoltam rosszul?

[link]

2010. jún. 10. 13:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Én kb 45000 számolok.
2010. jún. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Várj amit néztél az a hitelkártyáké...gondolom nem hitelkártyával akarsz felvenni 5millát...

Laci

2010. jún. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hm, nem:) Lakást vett az illető, azt akarná kp kifizetni.
2010. jún. 10. 14:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ekkora összegnél már célszerű lehet egy olyan másik banknál nyitni számlát (akár csak ennek az 1 tranzakció erejéig), ahol kedvezőbbek a kp felvétel feltételei, majd átutalni ide!


Most csak 1-et néztem meg, a CIB-et, ahol 0,4% a kp felvétel az (OTP-nél 0,6% és 0,9% között mozog számlacsomagtól függően). A 0,2%-os különbség is 10e Ft-ot jelent!


Egy hasznos trükk: az OTP-nél a rendszeres átutalásnak fix díja van (57 Ft). Csinálj egy ilyet, majd 1 hónap múlva mondd le (én anno mindig így csináltam eseti átutalást), így minimalizálhatod az átutalás költségét is!


A nagyösszegű kp felvételeket általában előre jelezni kell a banknál, ezt ne felejtds el!

2010. jún. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most néztem meg, az Erste banknál a kp felvétel díja 0,5%, DE MAXIMUM 10e FT! Az OTP-s minimum 0,6% esetén is 30e Ft-ot kellene fizetni.


20e Ft-ot szerintem megér egy számlanyitás ideje (na jó, 1 havi számlavezetés díját is ki kell fizetni). A számlamegszűntetést pedig a pénz felvételével együtt meg lehet ejteni.


14:08-as voltam

2010. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!