Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kinek adják el a részvényt?

Kinek adják el a részvényt?

Figyelt kérdés

Amikor esik az arfolyam es mindenki elkezdi "eladni a reszvenyeit", akkor azt kinek adjak el? Ki veszi meg, hogyha epp csokken az erteke? Foleg meg olyan sokat egyszerre?

Hogy mukodik ez?

Koszonom!


2018. márc. 21. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy meddig csökken egy részvény értéke nem lehet megmondani (kivéve esetleg ha van valami bennfentes információd).


Minden vevő akkor vesz részvényt amikor úgy gondolja, hogy a részvény ára az általa kifizetett vételárhoz képest növekedni fog.

2018. márc. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Azért pontosítanám magam: nyilván egy OTP például nem fog lenullázódni. Elkezd esni és eljön az a pillanat amikor valaki venni kezdi, mivel úgy gondolja, hogy elérte a részvény a mélypontot.


Sokféle indikátor van ami bizonyos keretek között előre jelezheti a részvény viselkedését (technikai elemzés), illetve ha valaki ismeri a részvény mögötti vállalat pénzügy helyzetetét, akkor természetesen abból is lehet következtetéseket levonni (fundamentális elemzés).


Nagy válságoknál ez megy a kukába, az szerintem megjósolhatatlan, de általában így működik a dolog.

2018. márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De arra gondolok, amikor az emberke szol a brokerenek, hogy gyorsan adja el az egyik cegnel vasarolt osszes reszvenyt. A broker meg bemegy es eladja. 2 perc alatt. Azt hogy? Hogy talalt 2 perc alatt vevot a rengeteg reszvenyre?
2018. márc. 21. 21:17
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

A piacon mindig van egy csomó vevő és egy csomó eladó. Az eladók meghatározzák azt az árat, amin el szeretnék adni a részvényeket, a vevők pedig azokat a vételi árakat, amiken hajlandóak részvényt venni.


Példa:

- van 100db részvényed

- van 1 vevő, aki szeretne venni 25db részvényt 95Ft-os áron

- van 1 vevő, aki szeretne venni 1000db részvényt 92Ft-os áron


Ha 110Ft-ért szeretnéd eladni a részvényed, akkor várnod kell egy új vevőre, aki hajlanó ennyit fizetni érte mert ilyen jelenleg nincs. Viszont ha kell a zseton, akkor eladhatsz 25db-ot 95Ft-ért és 75-öt 92Ft-ért.


A nagy részvényekre mindig van vevő, vagyis gyakorlatilag mindig el lehet adni őket. A kisforgalmú részvényeknél van esély arra, hogy beragad, mert hirtelen mindenki csak eladni szeretne.

2018. márc. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ertem.

Tehat ezek a vevok, akiket peldakent emlitesz, folyamatos varolistan vannak?

2018. márc. 21. 21:31
 6/12 A kérdező kommentje:
Es egyebkent erdemes reszvenyt venni? Kis osszegu, pl. 100.000forintnyi reszvenybol lesz valaha millios vagyon? Vagy csak nehany szazaleknyi nyeresegek leteznek?
2018. márc. 21. 21:33
 7/12 A jó édes ***** válasza:
88%

Ha nincs kötési ajánlat, akkor az árjegyzőnek. Ő az, aki minden* körülmény között kötelezettséget vállal arra, hogy a részvény piacképes és likvid marad. Tehát ha venni akarsz, de nincs eladó, akkor az árjegyzőtől mindig tudsz venni, ha pedig eladni akarsz, de nincs vevő, akkor az árjegyzőnek mindig el tudod adni a részvényt. Ezt persze nem ingyen csinálja - a tőzsde fizet neki jutalékot, hiszen veszteségei is lehetnek, s az ajánlati könyvet is csak ő látja.


*A mindent úgy kell érteni, hogy bizonyos határok között. Ha például pár percen belül 10-20%-ot mozogna egy részvény árfolyama, akkor a kereskedés leáll és a rendszer újra próbálja párosítani a vételi és eladási ajánlatokat, az árjegyzőnek nagyon extrém veszteségei nem keletkezhetnek, nem arra lett kitalálva ez az intézmény, hogy minden veszteséget benyeljen, ő csupán a kereskedés folyamatosságát biztosítja. Értelemszerűen nagy számú részvénnyel sem kereskedik, de a kisbefektetők igényeit tökéletesen kielégíti.



"Kis osszegu, pl. 100.000forintnyi reszvenybol lesz valaha millios vagyon? Vagy csak nehany szazaleknyi nyeresegek leteznek?"


Átlag évi ~7% hozammal ~33 év alatt lesz 1.000.000 forint a tőzsdén a 100.000 forintból. Más kérdés, hogy ebben a számlavezetési díj, jutalékok és infláció nincs benne. De igen, teoretikusan lehet belőle milliós vagyon hosszú idő alatt.

2018. márc. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi, ez így érthető, viszont a válaszodból felmerült egy kérdés. Hogyan tudsz az árjegyzőtől részvényt venni, amikor épp nincs eladó?

Úgy tudom, hogy meg van adva, hogy egy cégnek mennyi részvénye van, ha abból éppen egyik sem eladó, akkor az árjegyző honnan szül egyet, hogy te megvedd? :D

2018. márc. 21. 22:21
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Egy külföldi nagybefektetőtől olvastam hogy mindig vannak amatőr balekok akik az eséskor azt hiszik hogy utána emelkedni fog az árfolyam és ők is pénzt kereshetnek. Ezért vesznek. Erre most az internet korszakában a nagybefektetők rá is játszanak mert aktívak a különböző tőzsdei fórumokon / Youtube-on és egyéb felületeken és még bíztatják is a balekokat hogy vegyenek.
2018. márc. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A jó édes ***** válasza:
57%
Az árjegyző a saját részvényeit köteles eladni, ha más nem tesz az adott áron vételi ajánlatot. Olyan nem fordulhat elő, hogy Kovács József öntőmunkás és kisbefektető nem tud éppen Rába részvényt vásárolni, mert senki nem akar eladni azonnali árfolyam. Az árjegyző erre köteles fenntartani egy tőzsde által megjelölt mennyiségű saját részvényt. De ismétlem: nem működik, ha valaki fel akarja vásárolni a teljes részvénymennyiség x százalékát, ők csak a folyamatos kereskedés likviditás biztosítása felett őrködnek, nem a befolyással nem bír a tulajdoni hányaduk.
2018. márc. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!