Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha E-bay-en rendeltem valamit,...

Ha E-bay-en rendeltem valamit, a Dhl hozza, de megfogják vámon, akkor hány százalék a vám?

Figyelt kérdés
Esetleg van esély arra, hogy visszaküldessem a feladónak ha nem tetszik a ráfizetés és visszakapjam a pénzemet?

2018. márc. 23. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem a vám a gond, az csak pár százalék...

Ami odaver, az az ÁFA, ami 27% és már 22 EUR érték felett életbe lép.

2018. márc. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De ha EU-n belülről rendelnéd, akkor nem adódna ilyen problémád. Érdemes lenne elfelejteni az olcsó kínai sz*rokat.
2018. márc. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak úgy rendelj bármit is, hogy tisztában vagy és vállalod az esetlegesen felmerülő behozatali költségeket. Ezekről neked kell tájékozódnod és tisztában lenned velük.
2018. márc. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Basszus vagy 200 vásárlásom volt és sosem estem bele... És ha így nem éri meg és refundot kérek, akkor DHL visszaküldi a feladónak és visszakapom a vételárat? Van ilyen menekülőút?
2018. márc. 23. 18:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Az eladónak mégis ki köze van ahhoz, hogy te spúr vagy kifizetni az ÁFA-t?
2018. márc. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Számolj úgy, hogy kb 30% + 2000Ft (a 30%-ot a termék árának és a szállítás díjának az összegére számold rá). Ha matekból megütöd a kettes szintet, akkor ezt már ki tudod számolni. Ha így már nem érné meg, akkor nem rendeled meg. Ha megérné, akkor megrendeled. Aztán ha véletlen mégsem fogják meg vámon, akkor bontasz egy pezsgőt.
2018. márc. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Basszus... Nem erről van szó... Olcsóbb lett volna, kb 30.000ft-al. De így megrendelhetem ennyiért itthon is és akkor él a garancia, kínából nincs gari...

Sok mindent rendeltem már, a 200 rendelésemből ha kb 4-5 lett volna vámköteles, de átment... Na ezt megfogták, így most azon gondolkozom, hogy visszakérem a pénzt és megrendelem itthon garival... A posta késni fog, mert visszatartják, így nem kapom meg időben a csomagot, így elvileg kérhetek refundot... Vagy nem? Mi van ha ennyiért már nem kérem? Ha nem fizetem ki, akkor autómatikusan visszaküldik a feladónak és én visszakapom a pénzemet? A garanciáról mondtam le 30.000-ért... De így, hogy ugyanannyiba kerülne Kínából mint itthonról, csak itthon garanciát vállalnak rá, így inkább itthon rendelném meg...

Segítsetek, hogy tudom megjátszani?

2018. márc. 23. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!