Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hallott valaki már az allianz...

Hargitai János kérdése:

Hallott valaki már az allianz egyszeri díjfizetéses életprogram befektetésről?

Figyelt kérdés

Pechemre vagy nem... Még nem tudom, de magamra szabadítottam egy allianz ügynököt.

Ahogy az lenni szokott felhívtak az allianztól hogy valamit a figyelmembe ajánljanak, én mondtam a nőnek hogy inkább mi érdekelne, ő meg hogy olyan is van Rögtön mondott valami a gyermekekért befektetési alapot .. és hogy küld egy ügynököt, tanácsadót, vagy mit.


Első személyes találkozón igazából az én céljaimnak és igényeimnek megfelelő befektetést nem tudott mondani az ügynök aki amúgy egy szintpatikus idősebb úr volt.

Úgy éreztem mintha neki nem igazán szólt volna senki arról, hogy én mire lennék kíváncsi. De megígérte hogy a következő találkozóra felkészül.


A második találkozóra ketten jöttek, a másik ügynöknek inkább szakterülete volt a hosszabb rövidebb távú befektetés. És sokkal vérmesebb is volt, többet megengedett magának. Ketten puhítottak vagy 2 órán át. Ki hozták, hogy nekem az egyszeri díjas élet Programra van szükségem.


A dolog dióhéjban ahogyan emlékszem rá: A befektetni kívánt pénzt egyben befizetem az allianznak ők rögtön levonnak 4 %-ot meg havonta kb 750 forintot. Más költségre vag díjra nem emlékszem de biztos van.

A pénzt széleskörű befektetési alapok valamelyikébe fektetik annak megfelelően milyen kockázatot akarok vállalni sőt én is mozgathatom ide oda ebből abba ha figyelem az árfolyamokat stb. Szóval tőzsde, de azonnal rámondták, hogy nem egészen. mert így meg úgy...

A befektetésnek elvileg nincs fix futamideje, De a szerződésben azért le kell fektetni valami távlatot, és akármire költhetem, de addig nyilván érdemes bent hagyni amíg kitermeli a kezdeti 4% költséget. Nem emlékszem hogy szó lett volna a pénz részének vagy egészének kivevéskori esetleges költségéről.

A befektetés mellé jár egy 3 milliós életbiztosítás közlekedési balesetben elhalálozás esetére, illetve ha hitelre van szükségem a befektetésem összege mellé akkor vip ügyfél ként mehetek a velük szerződésben álló bankhoz és kedvezményes hitelt vehetek fel.


Hirtelen kb ennyire emlékszem... Még akár jó is lehet de biztosra veszem hogy nem tudok mindent.

Értem én hogy ezen befektetésiforma hol így, hol úgy hoz, vagy éppen visz. De valami vázlat azért jó lett volna.

Nagyon nehezményezem hogy semmilyen prospektust nem adtak, de még egy papírra se skicceltek fel semmit a befektetésről, költségeiről lehetőségeiről.


Szó szerint azt megkérdeztem hogy ha majd próbálom össze hasonlítani ezt az ajánlatot másokéval, akkor ezt nekem emlékezetből kell e majd megtennem?

Mert arra nem nagyon kéne számítani hogy az ügyfél az allianz webes útvesztőjéből kimazsolázza a neki megfelelő befektetés megfelelő módozatának rá vonatkozó tételeit.


Vagy kétszer elhangzott az is hogy a befektetés sikerére és nyereségére az ő személyük a garancia...


Szerintem azok az idők elmúltak régen amikor az ehhez hasonló mondatok egy idegen öltönyös ember szájából pozitív visszacsatolást váltottak ki.

Jobb lett volna ha ezt inkább nem is mondják.


Érzésem szerint több féle pszichológiai ráhatást is bevetett a vérmesebb tanácsadó, aki nem mellesleg valami részleg igazgatója vagy magas rangú akárkije ként mutatkozott be. Éreztem ahogy próbálja lebontani a kis védelmi rendszeremet, Nem volt túl kellemes.


Mutattam nekik a fundamentás előkalkulációmat meg a posta ingatlanalap befektetést, ezekre a fiatalabb magas beosztású vendégem kb azt mondta hogy hülyeség meg szar. Ő a postára nem bízná a pénzét max a csekket fizeti ott be.

Az allianz menürendszerében bóklászva azért találtam olyan befektetési lehetőséget hogy Magyar posta rövidlejáratú kötvény lap.


Szóval Nem hogy meggyőzve nem vagyok, inkább úgy érzem hogy a személyes megbeszélések ellenére nem tudok eleget a dologról ahhoz hogy oda vigyem a pénzem.



2018. márc. 26. 02:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Senki nem hallott ? vagy lusták vagytok elolvasni a hosszú szöveget?
2018. márc. 29. 23:38
 2/6 anonim ***** válasza:

Én végigolvastam.

Mi a kérdés? Nem győztek meg, sőt ellenszenvesek voltak neked, felkészületlen, tök amatőr módszerekkel; a másik termékének fikázásával, ahelyett, hogy a sajátjuk pozitívumait hangsúlyozták volna; már az elején azzal a tenyérbemászó, tekintélyelvű, önmagát polírozó bemutatkozással.

Szóval mi a kérdésed, hisz magad is tudod a választ.

2018. ápr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólást


A kérdés az hogy valaki hallott e már erről az egyszeri díjfizetéses életprogramról? Illetve ha már pénzt is fektetett bele mik a tapasztalatai? Vannak e rejtett költségek stb.

2018. ápr. 7. 18:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, hallottam róla, nagyon régen árultam is.


Nem rossz dolog alapjában véve. A teljes költséget évre vetítve megkapod, ha megnézed a MABISZ oldalán a TKM-mutatókat. Elég alacsony. (De csak legalább 5-10 évnél!)


Tulajdonképpen egy biztosítási szerződésen keresztül befektetési alapokba fektethetsz be, ezeket itt eszközalapnak hívják. Elég konzervatív alapok, alapjában véve arra tudsz építeni, hogy hosszú távon emelkednek a nagy cégek részvényeinek értékei. (Már persze ha nem pénzpiaci vagy kötvényalapot választasz, mert azokban nyilván diszkontkincstárjegy, bankbetét, rövid kötvény, hosszú kötvény, ilyesmi van.) Amennyire Magyarországon biztonságos lehet valami, ezek biztonságosak, de fajtától függően különböző távon. A pénzpiaci 1 hónap alatt is "garantáltan" emelkedik, egy világpiaci részvényalapnál már 10 éves távon is veszthetsz simán, a kínai és egyéb egzotikus alapokba (ilyen a BUX is!!!) pedig kifejezetten 20+ évre érdemes befektetni. Lejárat nincs, bármikor visszavásároltatható, a befektetési időszak a pszichológiától eltekintve nem számít, a végén automatikusan elkezdődik egy újabb, egy éves időszak.


Tudsz váltogatni az alapok között, de sokkal lassabban, mint egy tőzsdei szolgáltatásnál, tehát negyedévekben vagy hónapokban lehet gondolkodni. A tőzsdézésnek ez a formája ugyanúgy nem nagyon szokott bejönni a legtöbb embernek, mint a többi, de itt legalább nem tudsz túl nagy kockázatot vállalni. Meg lehet próbálni, én élveztem, csináltam pár évig, de persze a piacot nem vertem meg.


Egyébként a koncepció jó, de most éppen egy 9 éve emelkedő részvénypiaccal van dolgunk, minden abszolút csúcson van (az OTP-részvényt kivéve :D), szóval én pont most nem fektetnék passzív részvényalapba... de én már 6 éve is ezt mondtam, azóta is várom az összeomlást :D


Ami a szerződésre vonatkozik, azok a következők: Allianz életprogramok általános szerződési feltételek, Egyszeri díjas életprogram különös feltételei, különösen a kondíciós listák, a legfrissebb havi befektetési jelentés (itt látható az összes alap összetétele és a teljesítménye az indulástól kezdve, de a különös feltételekben is részletezik az alapokat), és az Allianz életprogramokra vonatkozó árfolyamok, amik folyamatosan frissülnek, általában azt látod, ami az utolsó előtti munkanapon volt.

Itt lehet szép görbéket rajzoltatni.


Nincs benne átverés, megkapod azt a minimális pluszt, amit ígértek, plusz egy csokornyi alapot. Meg lehet kötni nyugdíjbiztosításos záradékkal is, igazából így már nagyon megérheti, mert 20% SZJA-t visszaigényelhetsz minden befizetés után. De akkor ki kell várnod a nyugdíjaskort, vagy menet közben, ha nagyon jól hozott, akkor kiszállhatsz, de akkor büntetőkamattal kell visszafizetni az állami támogatást: adott esetben ki tudod számolni, hogy megéri-e.


Ugyanezt (az SZJA-visszaigénylés és az életbiztosítás nélkül) megkapod hasonló költséggel, ezerszeres kínálattal, valós idejű kereskedéssel bármelyik brókercégnél. (Maga az Allianz is kínál egy csomó alapot.) Ezekkel csak az a baj, hogy a bőség zavarában van az ember. Meg nem olyan biztosak (lásd Questor), mint egy Allianz biztosítás, mert azt meg kell hagyni, hogy ennél biztonságosabban nem fektethetsz be (már persze az árfolyameséstől eltekintve).


Egyébként én a helyedben felhívnám az Allianzot, és szólnék, hogy küldjenek egy új ügynököt, de hozza magával mindazokat a papírokat, amiket felsoroltam, vagy legalább mutassa meg. De mindegyik letölthető ill. elérhető a honlapon.


Szóval pro: életbiztosítás; nyugdíjbiztosítás és SZJA-kedvezmény lehetősége; korlátozott, de viszonylag átfogó kínálat; nagy biztonság.


Kontra: viszonylag szűk kínálat; kicsit lassú; csak emelkedő piacon tudsz keresni (!!!); rövid távon nem használható.

2018. ápr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2018. ápr. 9. 10:34
 6/6 kapo1588 ***** válasza:
Na kötöttèl vègül?
2018. aug. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!