Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogy hogy a fenébe,...

Nem tudom, hogy hogy a fenébe, de több pénzt adott ki a bankjegykiadó automata, mint amrnnyit kértem. Lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés

100 ezret akartam fevenni erre 104 ezret adott. A számlamról is 100ezret vont le. Lehet ebből bajom?

Pesten vettem ki ilyen kis szutyok kis atmből, olyan fajtából, amiből Eurót is lehet felvenni.


2018. márc. 27. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
Lehet, mert hiszed vagy nem , de ennek nyoma lesz és marad, még akkor is ha most nem ezt írta az atm a bizonylatodra. Ne hidd, hogy kaptál ajándékba 4000 et és ez nem lesz leapapírozva. A következő számlaleveleden ott fog szerepelni, hogy 104 ezer mínusz. Ha Téged zavar, akkor menj be a bankba és rakd vissza a számládra a 4 ezret. 1 perc alatt visszacsinálják.
2018. márc. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
És akkor most mi a te bajod, hogy nem azt írtam az első kommentemben, hogy sík hlyék ülnek a bankba és nem fogják észrevenni, hogy az 1 milliódból nem 100 hanem 104 ment le ?! :D
2018. márc. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szóval szar annyira a gép, hogy több pénzt adjon ki, de jó annyira, hogy felvételre pontosan megmondja, hogy kinek adott ki 4 ezerrel többet, ugye?!

Szerintem nem lesz bajod belőle, legrosszabb esetben levonják a 4 ezret (ügyfélt semmiképp nem akarnak veszteni, tehát ténylegesen ez a legrosszabb eset), de valószínűbb, hogy nem csinálnak semmit se, hiszen ők hibáztak. Ha bemennél a bankba és személyesen vennél fel pénzt, akkor se rajtad kérnék számon, ha többet adnak, hanem az alkalmazotton, aki elrontotta a pénz kiadást.

2018. márc. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bajod semmiképp nem lehet belőle, annyi pénzt veszel ki a saját számládról, amennyit akarsz. Én kíváncsiságból utánanéznék pár nap múlva a netbankban, hogy mekkora összeget könyveltek le végül.

Amúgy biztos, hogy az automata adott több pénzt? Nem a pénztárcádban volt más összeg, mint amire emlékeztél?

2018. márc. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem. :)

Amit az atm-ből vettem ki máshogy és máshova tettem be a pénztárcámba.

2018. márc. 27. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!