Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem elterjedtebb a...

Miért nem elterjedtebb a kártyával való fizetés?

Figyelt kérdés
Látok benne fejlődést, ugyanis mostmár van rá lehetőség, hogy például egyes házhoz szállítási esetekben lehetséges a kártyával való fizetés, de miért nem lehet mindenhol alkalmazni ezt a módszert? Teszem azt, például a buszokon jegyvásárlásnál.. miért szeretik jobban az emberek a készpénzzel való fizetést? Biztonságosabb? Olcsóbb? Miért nem lehet mindenhova kiterjeszteni a bankkártyával történő fizetés lehetőségét? Én személy szerint azt sem bánnám (persze ez erős és talán megvalósíthatatlan kijelentés) hogy ha egyeltalán nem létezne készpénz. Mindenesetre a mai világban, a XXI. században 2018-ban kicsit ódivatúnak érzem, hogy ne lehessen mindenhol bankkártyát használni. Ez külföldön is így megy? A jövőben (a távoli jövőben) lehetséges lehet, hogy visszaszorul a készpénz, és a bankkártyás fizetés lesz túlnyomó többségben?!

2018. febr. 23. 08:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kivonni nem lehet a kp-t, mert mi van, ha áramszünet van, nem működik a rendszer, internetkapcsolat megszakad stb.


A kártyás használat 1-3% jutalékot levon a kártyatársaság javára, nem tudom most pontosan mennyi ez az összeg, de régen ennyi volt a bolt költsége minden vásárlásból.



Amit persze te fizettél meg, mert az árba be volt építve.

2018. febr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

"Kivonni nem lehet a kp-t, mert mi van, ha áramszünet van, nem működik a rendszer, internetkapcsolat megszakad stb. "


Pontosan. Nem lehet mindent 100 %-ig az elektronikára bízni: emlékszem, jó múltkorjában itt dühöngött jó pár ember, mert leállt az egyik bank rendszere kb. másfél órára és az egyik ember a benzinkútnál állt másfél órát, mert nem tudott fizetni, kp meg nem volt nála, a másik a közértben "halt meg", mert nem tudott kártyával fizetni, stb.


De tovább megyek: a múltkor uszodába mentem, nem akartam a kártyámat magammal vinni, csak némi kevés készpénzt. Igencsak megdöbbentem, amikor egyszerűen képtelen voltam jegyet venni, mert a BKK automaták - legalábbis, aminél én próbálkoztam - nem fogadták el épp a készpénzt (3 automata). A BORÁROS TÉREN képtelen voltam jegyet venni a HÉV-re, mert évek óta megszűnt a pénztár. Milyen nonszensz már...


U.i: amióta kitalálták, hogy neten lehet vásárolni a kártyán lévő adatokkal - elég, ha valaki csak kinyitja az uszodába a szekrényt, el sem kell lopnia a kártyát, csak felírja róla az adatokat, azóta nem igazán érzem biztonságosnak a kártyát, szóval ezért nem vittem az uszodába.

2018. febr. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon is elterjedt. Pl. ahogy írod már a házhoz szállításnál is lehet vele fizetni, pár éve még nem lehetett. Vagy ugyanígy, nagyon sok közüzemi cég ügyfélszolgálatán már teljesen természetes, pár éve még ez sem volt így.

Szerintem az a jó, ha mindkét fizetési módra lehetőség van.

Pl. strandra én sem szívesen megyek kártyával. Nem akarom azzal tölteni az időmet, hogy vigyázok rá. Kp-ból meg annyit viszek, amennyit kb. költünk, így nincs nálam sok.

Vagy pl. reggel a pékségben is gyorsabb, ha mindenki a két kiflijét vagy az egy kakaós csigáját 2 mp alatt kifizeti kp-ben, mintha mindenki kártyázna a 100-200 forintokkal.

De biztosan egyre több helyen lehet majd kártyával fizetni a jövőben, és lehet, hogy túlsúlyba is kerül.

2018. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

"Vagy pl. reggel a pékségben is gyorsabb, ha mindenki a két kiflijét vagy az egy kakaós csigáját 2 mp alatt kifizeti kp-ben, mintha mindenki kártyázna a 100-200 forintokkal. "


Amióta van Paypass, ez nem igaz. Messze Paypass-szal a leggyorsabb a fizetés.

2018. febr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is odzkodtam a bevezetéstől elfogadásra és nem is mindenhiva jó. pl. sulibufebe 10 perc alatt 40 főt kell kiszolgálni átlagba .Ha paypasszal is fizetnének akkor is tovább tartana mint a kps fizetés, az elveszitettido meg forgalom csökkenéshez vezetne . Ahol nem ennyire korlátozott az idő ablak ott behoztam és orultek is neki .A forgalom minimálisan nőtt vele,

de nem olyan mértékben mimt az áttérők aranya akik korábban kpsok voltak .Mig nem volt rá lehetőség, addig két esetben fordult elő, hogy 8-900 métert is menmi kellett a vevőnek atmig.Többi esetben volt kp is náluk. Mióta viszont van, 10%-a viszont áttért a vásárlóknak rá. 1%a jutalék és jóval kedvezőbbek már a feltételek is mint régen voltak költség tekintetében. Viszont pl. olyab esetben ahol csak 5-15% az árrés, meglehetősen gazdaságtalan lenne nem is a jutalek miatt, hanem onnan még ki is kellene utalni és a kiutalt számláról tovább utalni vagy felvenni.

2018. febr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
4: Nem minden kártya pay pass-os :)
2018. febr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

"miért szeretik jobban az emberek a készpénzzel való fizetést?"

Mert megszokták és mert sokan ódzkodnak az újtól, meg a technológiától.


"Biztonságosabb?"

Semmiképp, sőt, ha a kártyád lopják el, azt letiltod, de ha a készpénzt, arra ihatsz hideg vizet.


"Olcsóbb?"

Nem. Sokkal drágább a készpénz, mint az elektronikus fizetés.


"Miért nem lehet mindenhova kiterjeszteni a bankkártyával történő fizetés lehetőségét?"

Leginkább azért, mert a tranzakciós díjak miatt nem mindenhol éri meg.


Az egészet megfejelte az, hogy az idióta kormányunk tranzakciós adót vezetett be, a készpénzfelvételt meg ingyenessé tette. Ez mindkettő a készpénzhasználat felé hat, holott a készpénzállományt fenttartani óriási összegekbe kerül az államnak. Még a parkolásnál is "kényelmi díj" van az elektronikus fizetésen és készpénzzel olcsóbb parkolni. Érthetetlen.

Én is utálom a készpénzt, mert kényelmetlen, számolgatni kell és pl sokkal nehezebb követni, hogy mennyit költöttem.

2018. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

# 2


Nem értem az érvelésed. Az első bekezdésben arra hivatkozol, hogy bármi lehet az elektronikával, kell a készpénz. Majd a második bekezdésben "tovább mész", és hozol egy példát arra, amikor nem tudtál egy automatánál sem készpénzzel fizetni, csak kártyával. Ez kicsit ellentmondásos szerintem.


Az ellopott kártyaadatokkal meg nem nagyon lehet semmi érdemlegeset csinálni, ugyanis ha PIN kód vagy egyéb hitelesítés (pl. Secure3D) nélkül történik egy tranzakció, amit nem te csináltál, akkor a bank köteles kivizsgálni az ügyet, és visszatéríteni a károdat.

2018. febr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

"Vagy pl. reggel a pékségben is gyorsabb, ha mindenki a két kiflijét vagy az egy kakaós csigáját 2 mp alatt kifizeti kp-ben, mintha mindenki kártyázna a 100-200 forintokkal."


Ez régen lehet igaz volt, de ma már nem! 145 Ft aprót mondjuk mire összevadászom addig kétszer lecsippantom paypas-szal.

2018. febr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nem értem az érvelésed. Az első bekezdésben arra hivatkozol, hogy bármi lehet az elektronikával, kell a készpénz. Majd a második bekezdésben "tovább mész", és hozol egy példát arra, amikor nem tudtál egy automatánál sem készpénzzel fizetni, csak kártyával. Ez kicsit ellentmondásos szerintem. "


(-as, teljesen jogos, utólag én is rájöttem, hogy ebből nem derül ki, mit akartam mondani - csak nem volt időm bóvebben kifejteni.

És köszi, hogy ilyen kulturáltan tetted szóvá és nem "leordítottad" a fejemet, hogy milyen hüle vagyok :-)


Szóval az a történetem, mondanivalóm lényege, hogy megdöbbentem szembesültem vele, hogy már annyira minden az elektronikára van hagyva, hogy kp. nélkül egyszerűen nem működött a rendszer (BKK).

És nem tudom, azt tudjátok-e, hogy a BKK automata, ha beteszel akár egy 10 ezrest és egy diák bérletet akarsz venni, akkor nem tud 6.500 ft-ot visszaadni - ilyenkor csak 5 ezrest szabad betenni.

Csak szólok, nehogy meglepetés érjen valakit:


"Jegykiadó automaták pénzvisszaadásra vonatkozó szabályai:


10.000 Ft-os címlettel akkor lehet fizetni, ha a megvásárolni kívánt díjtermék(ek) összértéke 5 005 Ft vagy magasabb összegű;

20.000 Ft-os címlettel akkor lehet fizetni, ha a megvásárolni kívánt díjtermék(ek) összértéke 15 005 Ft vagy magasabb összegű;"

2018. febr. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!