Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha gyermekem idén érettségizik...

Ha gyermekem idén érettségizik és csak június 30-ig szól a tanulói jogviszonya akkor jár a nyári szünetre családi adókedvezmény illetve családi pótlék?

Figyelt kérdés
2018. márc. 28. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ.

15 napon belül bejelentési kötelezettséged van a kormhiv cst főosztálya felé, hogy megszűnt a jogviszonya.

Ha szeptembertől továbbra is közoktatásban tanul, akkor kétesélyes a dolog. Ha ebben a tanévben betöltötte a 20. évet, akkor jár júliusra és augusztusra (korbetöltés esetén tanítási év végéig jár, ami aug), ezt visszamenőleg tudod igényelni szeptemberben. HA még nem töltötte be, akkor pedig szeptembertől továbbra is jár, és szintén kérheted visszamenőleg a két hónapra.


Ha nem megy közoktatásba szeptembertől, akkor a jogviszony megszűnésével megszűnik június 29-én, mert idén az az érettségi időszak utolsó napja.

2018. márc. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most olvasom, elírtam, biztos másnak indult a mondat. :) Aug a tanév vége, nem a tanítási évé, de minden más oké.
2018. márc. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem jár!


[link]

2018. márc. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
3, akkor írj, ha értesz hozzá.
2018. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

4#-eske!

Ez nem egy sarki kocsma, ahol egy üveg kőbambi után bele szoktál kötni valakibe!

2018. márc. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem a sarki kocsmában szoktam róla beszélgetni, hanem munkában. Ebből élek.
2018. márc. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!