Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A volt lakótársam jogosan...

A volt lakótársam jogosan követeli vissza a pénzt? Vagy kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődött, hogy egy "barátnőm"(akkor még annak neveztem) munkát és lakást akart keresni Pesten. Én éppen felmondtam a munkahelyemen, kellett valaki a helyemre, hát beajánlottam őt, segitettem hogy felvegyék, betanitottam stb. Mivel 2 szobás lakásban lakom, és a másik szoba üres volt, hát felajánlottam neki, hogy lakhat nálam, ne rinyáljon hogy nehéz albérletet kapni, legalább igy én is jól jártam anyagilag.

Szóval segitettem neki, megalapoztam az életét, nélkülem nem lett volna se munkája, se hol laknia. Erre nemrég bejelenti, csak igy a semmiből, hogy ő talált egy másik, állitólag sokkal jobb szobát, és el fog költözni! Ezt csak igy közli velem hónap 10-én, hogy következő hónap elsejétől ő elköltözik! 3 héttel előtte!

Hát én nagyon kiakadtam! S ráadásul, még igényt tart a kaucióra is! Mivel beköltözéskör kértem tőle 30 000 ft kauciót, biztonság kedvéért. Azt mondta, hogy mivel nem kerek egy hónappal előtte szólt, hanem 3 héttel,ezért adjak neki vissza csak 20 000-t, mivel előtte én voltam akkora hülye, hogy azt mondtam neki, hogy ilyen esetben arányosan leszámoljuk majd belőle. S mikor én megmondtam neki, hogy szerintem ez nem tisztességes, még neki állt feljebb, hogy pedig ő szólt időben!

Pedig ha tisztességes lett volna, vár 2-3- hónapot, hogy addig anyagilag én ugy el tudjam tervezni a dolgaimat! Igaz, hogy a lakás nem a legújabb és legkényelmesebb, de 2-3 hónapot még kibirt volna! Nélkülem nem lett volna se munkája, se lakása, még mindig otthon ülne! S ez a hála érte!

S most szerintetek jár neki vissza a kaucióból akár egy forint is? Igy, hogy 3 héttel előtte szólt? Szerinte én vagyok a gyerekes meg hisztis stb, meg a szemét, hogy nem adom vissza a pénzét!

Ti kinek adnátok igazat ilyen helyzetben?


2018. márc. 31. 23:27
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

És ráadásul még ő oktatott ki, hogy mire való a kaució, amikor mondtam neki hogy most nem tudom visszaadni...még ő mondja hogy az nem arra van hogy elköltsem blabla, amikor ő rajtam megspórolt sokkal többet, mint ez a 20 000 ft, nem kellett se munka, se lakás után feljárnia Pestre! S ennyit a háláról....már bánom hogy segitettem neki! Inkább adná a pénzét idegennek...

S ilyenekkel jött, hogy nem érzi jól magát a lakásban, mert nagyon kemény az ágy, meg reggel túl világos a szoba....pedig annyi hogy vesz egy matracot meg függönyt, de ennyit nem képes belefektetni, pedig megspórolt rajtam egy csomó pénzt, inkább kifizetné idegennek...

2018. márc. 31. 23:32
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
A kaucio mindig visszajar, de esetleg mondhatod neki hogy meg kell varnod a szamlakat, hogy le tudd vonni belole az e havi rezsi raeso reszeit (villany, gaz, viz stb) es utana ami marad azt odaadod neki. (Nem tudom mikor esedekesek a szamlak fizetese).
2018. márc. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
90%
Hát a kaukció tényleg nem arra való, hogy elköltsd. Most nézzük más szemszögből. El akar költözni, mert nem túl kényelmes neki ott, vagy tovább akar lépni csak nem köti az orrodra. Ellenben neked még kellene a segítség a lakás fenntartásához. Neked is jól jött a lakótárs, és neki is. Az meg, hogy beajánlottad nem jelenti azt, hogy fel is veszik, részben neked, de inkább magának köszönheti a munkahelyet. Ez így nagyon egyoldalú és gyűlölködő, meghallgatnám a másik felet is.
2018. márc. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
46%
Csinalhattad volna hogy keresel uj szobatarsat es elkered tole a kauciot amibol megadod neki :D
2018. márc. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Neki. Főleg, mivel az volt a megállapodás, hogy időarányosan adod vissza a pénzt. Legközelebb ne köss számodra előnytelen megállpodásokat, most pedig csináld amibe önként beleegyeztél.
2018. márc. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Szerződésben mi van? Ja, hogy az nincs, mert adózni smafu? Akkor?


Amúgy a kaució valóban nem a tied, nem arra való, hogy elköltsd.


Amúgy én a lánynak adok igazat. Az, hogy segítettél neki egy dolog. Az meg, hogy kiadod neki a lakás egy részét egy tök másik. Ha SEGÍTSÉGBŐL ingyen lakhatott volna nálad az teljesen más, de itt ugye erről szó sincs...

2018. ápr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

A kaució arra való, hogy ha tönkre tesz valamit, abból kiteljen a javítás.

Ha nem tett tönkre semmit, add vissza a kauciót!

2018. ápr. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

1: a kaució nem a bérleti díj és nem is lehet annak tekinteni. Az azért van, hogy ha kárt tesz a berendezésben, akkor abból lehessen javítani a károkat.

2: ha azt mondtad, hogy időarányosan vissza kapja, akkor ezt jogosan kéri rajtad számon.

2018. ápr. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kerdezo neharagudj de rohadtul nincs igazad. A megallapodasotokhoz tartotta magat a masik fel. Innentol kezdve nem ertem mi a problemad. Annal meg nincs jellemtelenebb dolog hogy a segitseget felhanytorgatod. Foleg igy hogy fizetett is. Gyakorkatilag nem tartozik neked semmivel. Add szepen vissza a kaukciot aztan old meg a problemadat.
2018. ápr. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem simán találsz bérlőt magad mellé, tehát felesleges idegeskedj.

Azt szokták mondani, örülj neki, hogy 20.000Ft-ért megszabadulsz egy olyan embertől, akit nem találsz mostantól kedvesnek.


3 hét alatt biztosan találsz bérlőt, első körben az ismerőseidnek szólj, hogy megbízható lakótársat keresel.


Ne problémát gyárts, hanem örülj, hogy egy új kedvesebb emberrel fogod megosztani a költségeid.

2018. ápr. 1. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!