Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A volt barátom régebben adott...

A volt barátom régebben adott pénzt az autóm vásárlásakor és most, hogy vége a kapcsolatunknak követeli tőlem és polgári perrel fenyegetőzik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
52 éves nő vagyok, volt egy barátom 3 évig, megcsalt, ezért szakítottam vele. 1 évvel ezelőtt vásároltam egy autót amibe ő pótolt 300 ezer forintot, az autó ugyan úgy az én nevemen van, sehova soha nem volt leírva, hogy ő adott nekem pénzt, nincs nyoma. Ha akarnám se tudnám megadni neki ezt a pénzt, két gyerekes egyedülálló anyuka vagyok, nem tudnám miből. Mi a teendő ilyenkor? Élhet ellenem perrel?

2016. okt. 1. 17:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Ha nincs róla papír, főleg arról, hogy ez kölcsön lett volna, akkor nincs miről beszélni.
2016. okt. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
banki átutalással küldte a pénzt? mert az még visszakereshető, és ha visszakövetelni nem is tudja, azzal fenyegethet, hogy nem jelentetted a NAV-nak (nem rokon magánszemélyek közti ajándékozás százötvenezer forint fölött illetékköteles)
2016. okt. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Így van, ha utalással küldte, a NAV-nál feljelenthet, hogy nem fizettél ajándékozási illetéket, ami 18% lett volna. Lehet, hogy valamennyi büntetést, késedelmi kamatot erre még rászámolnának.

Ha ezt megtenné, és olyan a szociális helyzeted, hogy ennek kifizetése a megélhetésedet veszélyeztetné, méltányossági kérelemben kérheted a büntetés és késedelmi kamat elengedését és az illeték megfizetését részletfizetésben.

2016. okt. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

52 évesen gondolom nem kiskorú gyerekeid vannak, ezért elég fura számomra ezzel takarózni.


viszont nem gondolom, hogy átutalással kaptad a pénzt, mert akkor az már eszedbe jutott volna, hogy annak nyoma van. így valóban nem sok mindent tehet, ha csak nincsenek tanúi arról, hogy átadta a pénzt.


az már egy másik kérdés, hogy ez mennyire korrekt. mégiscsak százezreket kaptál tőle, aminek segítségével neked lett egy autód, neki meg semmije sem lett, viszont százezrekkel szegényebb lett.

teljesen jogos, hogy vissza akarja kapni a pénzét. még ha nincs is róla papírotok, és nem tudja bebizonyítani, attól ez még lopás. (vagy biztos van rá valami konkrétabb szó).

én sem tudnék most megadni ennyi pénzt, de ha tartozok valakinek, igyekeznék részletekben visszafizetni.

2016. okt. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Lépjünk már túl azon, hogy ha nincs papír, nincs ügylet. A kölcsönadás nincs írásos alakisághoz kötve, joghatályosan létrejön a szóbeli egyezséggel is. Igaz, sokkal nehezebben bizonyítható.

A volt párod kiállíttat egy fizetési meghagyást, azt neked megküldi a közjegyző, aztán eldöntöd, hogy szembemész vele, és ellentmondással megtámadod és a bírósági perben behazudod, hogy nem kaptál, és aljas rágalom amit állít, vagy jogerőre emelkedik és végrehajtható lesz.

Amúgy ha te "tagadsz" és ő meg szemétkedni akar, simán kér egy vagyonosodásit ellened, aztán ízekre szedik, hogy miből is vásároltál autót.


A kérdésedre válaszolva: Mi a teendő? Egyezz meg vele egy mindkettőtök számára vállalható kompromisszummal. Van egy egy évvel ezelőtt vásárolt autód, add el, fizesd meg a tartozást, vegyél olcsóbbat. Ha a 300e Ft mondjuk 1-2 év alatti törlesztése gondot okoz, a gépjármű fenntartása sem lesz leányálom.

Élhet ellened perrel? Egyértelmű.

2016. okt. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Az ajándékozás és annak illeték-járulékvonzatával kapcsolatosan is csak óvatosan. Nem az ajándékozás illetéke a lényeg, hanem ha mégis ajándékozás az a kölcsön, akkor pedig egyszerűen fogja, és visszaköveteli az ajándékot, arra hivatkozva, hogy feltételhez kötött volt. Szóval ez az út sem túl egyszerű.
2016. okt. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Éppen lehetnek 52 évesen is kiskorú gyerekei valakinek ha 35-40 éves kora között szült, ami azért elő szokott fordulni, ebbe kár belemenni.

Mivel párkapcsolatban voltak, és nem tudjuk, volt-e akár szóbeli megegyezés is arról, hogy ez a pénz kölcsön, lopásról szerintem nem lehet beszélni.

Hogy az illető most jogosan követelné-e vissza a pénzét, (jogilag nyilván nem de akár erkölcsi alapon) arról is kár vitatkozni, hiszen szintén nem tudjuk, melyik fél mit tett a kapcsolatba.

A kérdező szerintem nem erkölcsi ítélkezést várt, hanem arra kíváncsi, milyen jogi lépésekre számíthat és mik a lehetőségei.

2016. okt. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

"Lépjünk már túl azon..."


Persze a jogi egyetemen ez így működik, de a valóságban ezekből nem szokott per lenni.

300 ezer ft miatt vagyonosodási vizsgálat, meg szétszedik? Hagyjuk már...

A kutya nem foglalkozna vele.

Így szóban el lehet mondani, hogy hogyan működhetne, de a valóság attól még nem így működik.

Vagyonosodási vizsgálatot nem 300 ezerre szoktak indítani, ez olyan kis összeg, hogy kiröhögnék a volt pasit. Ráadásul nem ő dönti el, hogy indítanak-e vizsgálatot, a NAV meg egy kis értékű használt kocsi miatt fix, hogy nem fog indítani.

Ez egy akkora összeg, hogy egy átlagos fizetésből simán félre lehet úgy tenni, hogy annak nincs nyoma, a NAV meg az atyaúristen sem mondja meg, hogy ezt a kérdező nem több év alatt tette félre havi 5 ezer forintjával.

2016. okt. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A legböszmébb Feri ***** válasza:
14%

Min lépjünk túl?

300 ezer forinton?

Nem olvassátok a zsindexet?

Ennél kevesebbért is szurkálják le egymást a zemberek.

Kinek mi mennyit ér. Olcsó manapság a becsület.

2016. okt. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

Figyelj, 10 forintért embert ölnek, ezt tudjuk, csak épp a kérdés nem erről szólt.


ilyen kis összeget papír nélkül bebizonyítani nem lehet, vizsgálat meg főleg nem lesz belőle.

szóval leírtuk, hogy a kérdezőnek kb semmi problémája nem lehet, hacsak az ex nem küld rá verőlegényeket.

itt csak a lelkiismerete okozhatna gondokat, de úgy tűnik, hogy az nem fog...

2016. okt. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!