Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek se elég havi...

Szerintetek se elég havi nettó 300-310 ezer forint ahhoz hogy nagylábon éljen az ember, főleg ha albérletet is kell fizetni vagy csak én szórom a pénzt?

Figyelt kérdés

Az albérlet 120 ezer + rezsi, szobabérlet nem jöhet szóba több okból sem. Otthonom 200 km-re van, szóval az sem.

Rezsi, kaja, BKV, kondi, 1-2 étrendkiegészítő, szórakozás, ruha, tisztálkodó szerek, tisztító szerek, időnként hazautazás stb simán elvisz 120 ezret..

Maradékot pedig félre lehet tenni vésztartaléknak, nyaralásra, lakásra stb. Autót csak úgy tudnék fenntartani, ha nem raknék félre vagy szobát bérelnék lakás helyett.


Egy felső-középosztálybeli élethez kell a havi nettó 500-600 minimum.


2018. ápr. 3. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Nem is értem, az autó miért ilyen alapvető dolog, hogy rögtön számításba kell venni. Budapesten, egyedülállóként tök felesleges lenne autót fenntartani, legfeljebb státuszszimbólumnak lenne jó.
2018. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
A peremkeruletekben kapsz egeszkorrekt lakast 80+rezsiert. De amugy igen, 300-bol ne akarjon az ember nagy labon elni.
2018. ápr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Havi 120-ért már hitelt is törleszthetnél, de még annyi se kell. Persze függ attól, hogy milyen lakást veszel, akkor egyrészt a tiéd lesz 10-20 éven belül és nem kell félretenni lakásra.
2018. ápr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy lábon élni tényleg nem elég.
2018. ápr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Akkor lehet belőle nagylábon élni, ha van egy tehermentes lakásod, aminek kicsi a rezsije. De ha lakhatásra elmegy a fele, úgy azért oda kell figyelni, hogy mindenre elég legyen. Nem mondom, hogy nagyon komoly megszorításokkal lehet csak kijönni belőle, de ez nem az az összeg, amiből vígan élhetsz anélkül, hogy árcédulákat kellene lesned.
2018. ápr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem meg lehet élni belőle, de csak ésszel költekezve. Ennyiből autót fenntartani nem lehet.


Akik azt mondják hogy a bérleti díjból lehet lakást is törleszteni, azok számolnak azzal, hogy 30%-os önerőt le kell perkálni???

2018. ápr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Ez meglepő? 300 ezer forint Pesten már-már átlagszámba megy, ennyiből nem fog jól élni az ember, pláne saját ingatlan nélkül.
2018. ápr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Havi 300-ból nem lehet nagylábon élni, pláne ha még albérletet is fizetsz...
2018. ápr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

A kondi, étrendkiegészítő, szórakozás előrébb van, mint a tsztító/tisztálkodó szerek. (Pszichológiai tény, hogy fontossági sorrendben jutnak eszünkbe a dolgok)

Ezek után biztos, hogy a pénz mennyisége a gond?

Talán le kéne egy kicsit faragni az igényekből.

A "nagylábon" élés pedig relatív.


Én most 372ezer forintot keresek. (A februárért 230-at kaptam, más dolgok miatt, de az egyszeri volt)

Bőségesen megvagyok belőle, úgy hogy még félre is rakok. Tény és való, én SharedHouse-ban lakom, ami más a szokásos albérleti/lakótársi/társbérlői helyzetektől, ennek megfelelően pénzben is teljesen más. Előnyös helyzetben vagyok számolás szempontjából, ezt elismerem. Én fixen minden hónapban 65-öt fizetek, illetve télen 5 rezsit.

Cserébe van egy nagy családi házból egy emeletem, tetőteraszom, óriási erkélyem, nagy udvarom, és egy mélygarázs amit kialakíthattam műhelynek.

Tény és való, jár hozzá 5 másik különböző korú és foglalkozású nő, és az egyikkel szobatársak vagyunk.

Van egy 47m2-es, egy 22m2-es és egy 34m2-es szobánk, nagy fürdőnk, óriási (51m2-es) amerikai konyhás nappalink. Én a 47m2-esben lakom egy 27 éves reklámszakember hölggyel.


Bemásolom egy másik kérdéstől a röviden felvázolt költségvetésem:


"Nekem a SharedHouse-ban 65000 a bérleti díjam + rezsi (ami télen sem megy 30000 felé, bár ezt még leosztjuk), a kaját megoldjuk elég olcsón. A közös kajákra mondjuk 400/nap, vasárnap 500Ft, az egyéni kaja (munkanapokon amit boltban veszek, benne van az innivaló is) 700/nap, szóval egy ezres naponta.


Szóval mondjuk 2018 januárban (31 napos, téli, tehát magas rezsi):

Díj: 65000

Rezsi: 30000/6 = 5000

Lakás = 70000

Egyéni kaja: 22*700 = 15400

Közös kaja: 27*400+4*500 = 12800

Étkezés = 28200

Lakás + étkezés = 98200


Nekem az abszolút kötelezőm 98200Ft.

Tusfürdőt, sampont, meg egy-két ilyen általános cuccot közösen használunk a csajokkal (5 különböző korú és foglalkozású nővel élek együtt, most márciusban lett 5 éve), ruhát egymásnak és magunknak is veszünk, így ezeket nem tudom számolni, a szórakozás pedig végképp változó, azt nem tudom átlagolni sem. Talán a takarítószereket, macskagondozási (kaja, alom, játékok, minibútorok) cuccokat, egyéb kis általános cuccokat mondhatnám, de az se megy fejenként 10000 felé egy hónapban.

Az akkor 108200. Még rászámolom a heti 2 közösbe vett üdítőt, az 4500 volt januárban.


Szóval 112700-at költöttem, és csak kevés dolog maradt hátra."


Szóval el kéne inkább gondolkozni a fontossági sorrenden költekezéskor, és máris jobb minőségben lehet élni!


20/F

2018. ápr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

utolsó: nem fontossági sorrendben soroltam fel a kiadásaimat hanem az újravásárlás gyakoriságában. tisztítószereket csak pár havonta veszek, de étrendkiegészítőt minden hónapban.


a kérdésem nem feltétlen arra irányult hogy hogy tudnék spórolni, semmi hülyeségre nem költök. Vagy ha neked a sport hülyeség, az a te bajod...

hanem sokkal inkább arra, hogy figyelembe véve a mai magyar árakat mennyi kell egy felső középosztálybeli életszínvonalhoz, én úgy gondolom hogy ehhez nettó 300 nem elég, max ha tehermentes saját ingatlannal rendelkezik az illető.

2018. ápr. 6. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!