Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az árvaéllátást még mindig...

Az árvaéllátást még mindig kapom, de megszünt a hallgatói jogviszonyom, mièrt?

Figyelt kérdés
Januar vegen megszuntettem es a papirt nem kuldtem el a nyugdijfolyositonak, gondoltam nem kuldik tobbé, a februarit kaptam meg marciusba de most is kaptam. Vissza kell fizetni? Szeptemberbe ujra diak lrszrk viszont.
2018. ápr. 12. 07:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy szólsz a nyugdijfolyositonak hogy nem vagy jogosult és visszafizeted a jogosulatlanul felvett összeget, vagy megvárod amíg észreveszik (pár hónap), kiküldik a fizetési felszólítást a jogosulatlanul felvett összegről és akkor fizeted vissza.
2018. ápr. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha januar vegen szunt meg akkor is fel evig(tehat szeptembertol februarig amit ugye marciusba kuldenek) vagyok jogosult vagy addig amikor megszunt?
2018. ápr. 12. 07:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg a Nyugdíjfolyósítótól?
2018. ápr. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem mukodik a honlapjukon az elerhetoseg.
2018. ápr. 12. 08:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Az árvaellátás csak arra a hónapra jár, amig van jogviszonyod. Ha szeptemberben újra lesz, akkor visszamenőleg is megkaphatod.
2018. ápr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Remek. 3.5 honapig visszamenoleg kell visszafizetni. Azt mar el is felejtettem megkerdezni h lehet e reszletben vagy egxbe kell es van e hatarido.
2018. ápr. 12. 10:40
 7/9 anonim válasza:

Ha nincs jogviszony, nem jar a penz.

Ha kaptad mert nem jelentetted be, vissza kell fizetni es nincs reszletfizetesi lehetoseg.

Ettol fuggetlenul (ha rendben idore visszafizeted) ha ujra jogviszonyod lesz es azt igazolod is, akkor ujra folyositani fogjak.

25 eves korig amennyiben nappalin tanulsz.

2018. máj. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azota valtozott a leanyzo fekvese. Ha vissza is kellene akkor 1.5 havit mert a jogviszony megszunese utan 1.5 honappal uj nappalin kezdtem felnottkepzest, es azota biraljak elfelé a kerelmet h kapjak tovabbra is de visszafizetesi kotelezettsegrol papirt nen kaptam hala istennek es a rendszerben sincs benne hiaba kerdeztem oket telefonob.
2018. máj. 22. 12:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a megállapítással együtt intézik a tartozást is.


Egyébként meg bejelentési kötelezettséged van, benne van a tájékoztatóban, amit a megállapító határozat mellé kaptál.

2018. jún. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!