Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan számoljam ki a munkabér...

Hogyan számoljam ki a munkabérem után járó bérpótlékokat?

Figyelt kérdés
Folyamatos éjszakai munkán vagyok, 22:45-től, 08:30-ig. az alapbérem, 180500 Ft. Azt tudom, hogy ennek a nettója: 120033 Ft. Nekem a hét, vasárnap este 22:45-kor kezdődik, és másik hét szombat reggel 08:30-kor végződik. A múlt hónapban menni kellett nagypénteken is, és húsvét 2. napján is, és a fizetésem 140000 Ft. volt, amit egy kicsit keveslek !

2018. ápr. 12. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kapsz bérpapírt amin ez le van vezetve? Esetleg HR-en/bérszámfejtésen (ahol ezt nálatok intézik) kérj egy részletes kimutatást hogy jött ki a fizud, azon meg tudják mutatni hogyan számolták ki a béred.
2018. ápr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bérpapír ??!! Egy boríték, és kész ! Ezt már nagyon unom, de addig nem akarok okoskodni, míg nem vagyok tisztába bizonyos dolgokkal.
2018. ápr. 12. 21:34
 3/8 anonim ***** válasza:
-bérpapír-
2018. ápr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Feketén dolgozol, vagy mi?
2018. ápr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem feketén. 8 órába vagyok bejelentve, sőt még bértámogatást is igénybe vesznek rám. Igaz a jelenléti íven, 05:00-tól 13:30-ig vagyok lejelentve, hétfőtől péntekig. Sajnos itt felénk, nem nagyon lehet ugra-bugrálni, mert hamar kapod az útilaput.
2018. ápr. 12. 21:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit vársz, ha hivatalosan nem is éjszaka dolgozol? Úgy nyilván nem fogják kifizetni az éjszakai pótlékot. A jelenléti ívet rendesen tölteni kéne. Viszont ha nem tudsz ugrálni, akkor nem tudsz ugrálni, jó tanácsot adni nem tudok.
2018. ápr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha papíron délelöttös műszakban vagy akkor ezzel nem lehet mit kezdeni, arra nem jár semmilyen pótlék úgyhogy reklamálni se tudsz. Ezek után képzelem milyen szabályosan lehettél beírva nagypénteken meg húsvétkor. Ha ilyen össze-vissza van írnak simán lehet hogy semmilyen bérpótlék nem illet meg. Mindenesetre HR-en így is kérhetsz valamilyen papírt arról hogyan lett a béred kiszámolva (max ha nagyon nem mersz ugrálni miatta akkor mond hogy valamihez kérik). Lehet tévedek, de úgy tudtam amúgy kötelező tájékoztatniuk írásban hogyan számolták ki a béred.
2018. ápr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint úgy látszik, nem nagyon tudok mit csinálni. Annak idelyén örűltem, hogy találtam munkát, csak azt nem gondoltam, hogy ennyire ki fognak használni.
2018. ápr. 13. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!