Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Feladtam egy telefont, de...

Feladtam egy telefont, de útközben a posta osszetörte, ilyenkor mi van? Többi lent.

Figyelt kérdés

Eladtam egy telefont, mpl postával kérte a vevő.

majd mikor kézhez vette be volt törve a kijelző, pedig jól becsomagoltam.

Most azt akarja fizessem neki én ki a telefont vissza. Ilyen esetben mi a teendő?

Nem a postán bontotta ki.

Feljelentéssel fenyeget....


2018. ápr. 23. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

1.- mit jelent az, hogy jól becsomagoltam? Dobozban volt, buborékos fóliával betekerve?

2.- törékenyként lett feladva? Megbeszélted a vevővel, milyen módon postázod?

3. - a postai küldemény csomagolásáért - ha nem törékenyként lett feladva - valóban az eladó felel, a Te dolgod, hogy BIZTONSÁGOS csomagolásban

a vevő épségben megkapja a terméket.

2018. ápr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Abba tekertem jaja ő kérte így, nem kérte az ertekbiztositast.
2018. ápr. 23. 14:13
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Valoszinuleg utolag torte ossze, keri a penzet, aztan valami sufniban megcsinaltatja az uveget, es o nyert rajta
2018. ápr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Trükk , semmi bizonyítéka nincs ellened de a postát eleve kihagyja a játékból mert csaló . Te betartottad a szabályt . Ennyi .
2018. ápr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Az egyik barátom ipari méretekben Vaterázik.


- Betört a telefon kijelzője? Bizottságilag csomagoltuk be, és kamerafelvétel is van róla. Amikor csomagoltuk ép volt, és ahogyan becsomagoltuk, az kérem nemigen tört össze szállítás közben.


Erre a rosszindultú reklamáló visszahőköl.


Holott csak a házhoz tartozó biztonsági kamerarendszer egyik kamerája lát rá véletlenül az asztalra, ahol csomagol. De a határozott fellépés és a videofelvétel emlegetése a hazudozót elbizonytalanítja...

2018. ápr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
engem ilyen esetben pont ezért nem érdekel, hogy a vevő kér-e biztosítást. Ő spórolni akar 500 ft-ot a te kontódra. Amikor fizetni kéne nem kell a biztosíték, amikor kár van akkor bezzeg nyeld be te...
2018. ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

1-es vagyok és azért írtam a törékeny kezelést, mert ha lett rá kérve, akkor a postától lehet kérni kártérítést.

Szóval nem értem, miért lettem az egyes válasszal lehúzva - de már lassan megszokom, hogy itt semmi sem úgy működik, mint máshol :-(

2018. ápr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

És nem értékbiztosítást írtam - mint ahogy itt tévesen emlegetitek - hanem TÖRÉKENY kezelést.

Azért nem ártana néha kicsit figyelmesebben olvasni, mielőtt lehúztok :D

Na, indulhat a lerántás, jó szórakozást :D

2018. ápr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
A törékeny feliratra a posta semmi mást nem néz, csak a csomag épségét kívülről. Ha az sértetlen lexarnak. Továbbá a feladási díj x szeresét kapod vissza, nem a termék értékét....
2018. ápr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

"a törékeny kezelést, mert ha lett rá kérve, akkor a postától lehet kérni kártérítést."


Aha!! Tehát ha feladok egy törött Iphone 10-est törékeny szolgáltatással akkor a posta fizeti mert törött. Na ne viccelj már!!!!


Itt nem lehet senki okos. Ennyiből már bele lehetett tenni törötten, eltörhette a posta és a vevő is. Semmit nem lehet bizonyítani. Ez a rizikó része...


Megoldás??? Nincs. Tegyen feljelentést...

2018. ápr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!