Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gépkocsinyeremény betétkönyv...

Gépkocsinyeremény betétkönyv - az a több száz, majdnem ezer nyertes vajon miért nem váltotta ki évek, évtizedek alatt? Ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Nem összeesküvés elméletekre gondolok, hogy csalnak, vagy ilyesmi, csak számomra nagyon fura, hogy majdnem ezer olyan nyertes van, aki évek évtizedek alatt nem váltotta ki a nyereményét - ez hogyan lehetséges?


Elméletben ugye értékpapír, ergó az ember olyan helyen tárolja, ahol megvan (értékpapírok, iratok közt), egy helyben, tehát nem viszi ki a lakásból, hogy elhagyja...

Feltételezem nem semmisül meg, nem ezzel gyújtanak be, nem dobják ki, stb... akkor ezek a nyertes betétkönyvek mégis hol vannak?

A szekrényben lapulhatnak, és a tulajdonos még csak utána sem néz, hogy nyert-e?


2018. máj. 6. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csekkolják az emberek az interneten, hogy nyertek-e. Megfeletkeznek róla.
2018. máj. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Tök kamu az egész.
2018. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta, nem tudnak róla, hogy nyertek.
2018. máj. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Elfelejtik megnézni vagy elhagyják. Én is hagytam el nyereménybetétkönyvet, lehet már nyertem vele azóta.
2018. máj. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag kb. a nyertesek 1 %-a nem vette át...


"Elfelejtik megnézni" - évek, évtizedek alatt egyszer sem jutna eszébe senkinek a családból? Akkor mégis miért váltottak? :)


"Elhagyták" - Nekem ez magas, elvileg a lakásban van az értékpapírok (bizonyítvány, anyakönyvi kivonat, stb.) között, akkor mégis hogy lehet elhagyni? :)

2018. máj. 7. 08:49
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Egyszerűen. Én pl. egy könyvemben tartottam, majd egy költözés óta nem találom sehol.
2018. máj. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Apukám-aki nem velünk élt vett sokat. Halála utána találtuk meg. Most szeretném visszaváltani kpbe mert rossz a fogam és babával vagyok itthon-jó anyagi segítség lenne. Kérdésre válaszolva-így. Pl meghal aki vette és évekig áll vakahol-ahol nem is tudnak róla!
2018. okt. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!