Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Próbaidő alatt szabadság,...

Próbaidő alatt szabadság, lehetséges?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne és elég hosszú időre, majd 1 hónap, hogyan lehetne megoldani?

2018. máj. 2. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Hát elmehetsz, de számíts arra, hogy utána már nem kell vissza menned.
2018. máj. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor helyesbitem a kérdést, olyan megoldás érdekel, amivel megtarthatom az allasomat, ehez a megoldáshoz nem írtam volna ide a kérdést. Köszönöm!
2018. máj. 2. 12:33
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Egyszerűbb ha beadod a felmondásodat, csak a mesében van olyan munkaadó, aki hajlandó egy hónap szabit kiadni, ráadásul próbaidő alatt...


Ennyi szabadságot amúgy is max. fizetés nélküli szabadságként tudnál kivenni, hiszen néhány napnál több szabadságod nem gyűlhetett még össze ezen a helyen.

2018. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%

Kizárt, főleg ennyi időre.

Ahol én dolgozom ott próbaidő alatt nem mehet el az ember szabadságra, még akkor sem ha a munkáltató küldi el, mert nincs úgy munka és nem kell annyi ember. Persze az alól van kivétel ha hivatalos levelet kapunk arról hogy x időpontra el kell menni például bíróságra, vagy mondjuk temetésre kell menni, vagy orvoshoz valami vizsgálatra, azt az egyet szokták engedni ha más megoldás nincs, tehát a műszakcsere sem megoldható. De az hogy 1 hónapra elengedjenek valakit nincs olyan cég aki ezt engedi szinte. Persze fizetés nélkülit ki lehet harcolni de arra is kell számítani hogy az idő alatt megszűnik a munkaviszonyod, aztán ha visszamennél akkor talán tiszta lappal újra kezdheted ismét 3 hónapos próbaidővel mint új dolgozó. Ilyet már láttam hogy valaki próba idő alatt el akart menni 2 hét szabira nyaralás miatt és mondták neki hogy nincs szabi próbaidő alatt, így abban maradtak hogy mondjon fel, és ha visszajött akkor menjen el újra felvételizni, tesztírás, elbeszélgetés és talán visszaveszik. Visszavették de csak 1 hónap után. Arra az időre megtarthatta a munkaruháját ugyan amit egy külön dobozba adott le hogy megőrizzék, de új szekrényt kapott, új belépőkártyát, és nem is oda került vissza ahol eddig dolgozott hanem máshova.

2018. máj. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Kérdezd meg a munkáltatót, jobbat úgyse tudsz. Lehet, hogy inkább várni kellett volna a munkábaállással. Sok helyen nem gond a szabadság próbaidő alatt, bár illik ezt már az interjún jelezni. De az 1 hónapos hossz önmagában is problémás.
2018. máj. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekem egy két napot adtak (gyerekem beteg volt)
2018. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

1.- Próbaidő alatt BÁRMELYIK FÉL, INDOKLÁS NÉLKÜL, AZONNAL FELMONDHAT.

2.- Próbaidő alatt aligha hiszem, hogy kiadják szinte az egész éves szabadságodat - hiszen még csak 4 hónap telt el az évből, ami részarányosan a szabadságod egyharmada (ha meg előtte volt másik munkahelyed, ahol már kivettél, akkor még kevesebb.

3.- magánvélemény: nem tudom, mióta vagy próbaidőn, d nem valószínű, hogy ez megoldható: max felmond a munkáltató és ha nagyon kellesz neki, akkor 1 hónap múlva visszavesz.

2018. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem kizárt, de ahogy írják, kérdezd meg a munkaadódat. Egy-két nap még elmegy, ha valami jó indokod van rá. Próbaidőtől függetlenül elég kevés munkahely van, ahol ki lehet venni egyhuzamban 1 hónap szabadságot. Ha csak most ezdersz, jó eséllyel nincs is annyi szabid már idén. Fizetésnélküli szabi meg próbaidő alatt szerintem kizárt. Még be se tanultál, elmész egy hónapra, aztán tanßithatnak be megint.
2018. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem köteles kiadni próbaidő alatt a kérésed szt, ráadásul hét nappal rendelkezel...
2018. máj. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elméletileg lehetséges, de nagyon rosszul adná ki magát, nekem nem lenne pofám hozzá, hogy ilyennel előálljak es nagy eséllyel nem is tolerálnák.
2018. máj. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!