Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek kirúgnának, ha...

Szerintetek kirúgnának, ha ezt megcsinálom?

Figyelt kérdés

Kaptam egy szerződés módosítást, 150.000 ft-al vissza akarják venni a fizetésemet, de cserébe kapnék céges autót /flottás egyen octavia, új/. Nekem nem kell az autójuk, mert nagyon keveset, alig pár ezer km-t megyünk egy évben, rajtam kívül senki más nem vezetheti, a munkahelytől ráadásul 10 perc sétára lakok, totál feleslegesnek érzem. A jelenlegi fizut viszont nem akarják tovább fizetni.


Azt találtam ki, hogy aláírom az új szerződést, de ott hagyom a céges parkolóban a kocsit, tüntetően egyáltalán nem használom. Jó pénzt kéne fizetniük, ha ők rúgnak ki.



2018. máj. 8. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Miért rúgnának ki emiatt? Ha neked nem tetszik a szerződés, ne írd alá. Nem vagy köteles elfogadni.
2018. máj. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha aláírod a szerzödést, az nem kötelez téged az autó használatára, csak lehetövé teszi - ez ugyanis egy kedvezmény, ami neked lenne elönyös -, de ha nem használod, attól nem rúgnak ki, legfeljebb hülyének néznek!
2018. máj. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bolondok lennének kirúgni. Az autó ott marad 0 kilométerrel a parkolóban, Te pedig kevesebb pénzért dolgozol tovább ugyanúgy. Egyedül magaddal szúrsz ki. :)
2018. máj. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak találgatok, mit lehetne tenni. Bosszant, hogy olyat akarnak, amit én meg nagyon nem.
2018. máj. 8. 21:12
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Csak akkor tudjak visszavenni, ha alairod a szerzodes modositast. Jogilag. Ha nem irod ala, akkor vegkielegitessel elkuldhetnek.
2018. máj. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Ne írd alá aztán kész...
2018. máj. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

"Jó pénzt kéne fizetniük, ha ők rúgnak ki."


Ha nem irod alá, akkor rúghatnak ki. :D

Érvényes szerződéssel dolgozol. Ha a jelenlegi fizut nem akarják tovább fizetni és te nem irsz alá újat, akkor max felbontják a régit.

Egyoldalúan bontják fel. Nehogy belemenj közös megegyezéssel...


Ha aláirod az új szerződést és a kocsit se használod, akkor csak te jársz rosszul.

2018. máj. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem írod alá és bumm
2018. máj. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4%
írd alá és párszor tolass neki a fának a skodával
2018. máj. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%

fura logikad van, kicsit hibas az elgondolas, ahogy mar masok is leirtak neked.

1. semmikepp ne ird ala az uj szerzodest

2. ha emiatt el akarnak kuldeni, NE egyezz bele a kozos megegyezesbe, hanem ragaszkodj ahhoz, hogy EGYOLDALU legyen a felmondas reszukrol

2018. máj. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!