Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe fektetnétek 8 milliót?

Mibe fektetnétek 8 milliót?

Figyelt kérdés

Nyertem külföldön, adók után ennyi maradt. Igazából nem az a "verd el azonnal mindet" fajta vagyok, és elégedett is vagyok a Golf 4-esemmel. Nincs mire költenem, házat pedig venni kevés, de viszont fiókban tartogatni hülyeség volna. Gondoltam veszek 2 szobás lakást és kiadom bérbe, így az értéke a pénznek nem esne és havonta pluszba is fizetnének.


Ti mibe fektetnétek ennyi keveset?


2018. máj. 12. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan helyen ahon most növekszenek az árak érdemes lenne befektetni egy lakásba (főleg buda és paks az erőmű miatt) és megtoldani még egy kis pénzzel, mert megtérül. Alapból befektethetsz kötvényekbe és részvényekbe is megérné. (ha részvényba fektetsz az nem azt jelenti, hogy kereskedő leszel azaz folyamatosan pzíciókat zársz és nyitsz, hanem befektető leszel a részvénypiacon, azaz 1-2 igéretes részvényt kiválasztasz egy szakember segítségével és pl.:10-20 év múlva pedig eladod a részvényt.
2018. máj. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel nem értek a részvényekhez és nem akarnám elbukni a pénzt, így biztosan lakásba fektetném.
2018. máj. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam én is, ha pedig kellene gyorsan valamire pénz akkor csak eladom már a nagyobb áron...

De hátha lesz valakinek jobb ötlete is :) Valaki?

2018. máj. 13. 01:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ingatlan biznisz most jol porog.

Esetleg ha ismersz olyan ceget amiben van potencial, akkor abba. Ehez viszont rengeteg felmeresre van szukseg hogy a leheto legkisebb legyen a kockazat. Bar nyilvan itt nagyobb, viszont nagyobbat is lehet vele szakitani. A kerdes az hogy mekkora kockazatot vallasz erre az osszegre. Kockazat nelkuli befektetes viszont nincs, es ezzel nagyon sokan nincsenek tisztaban. A bukassal is szamolj. Ha szeretnel egy kisebb havi jovedelmet, akkor mindenkepp ingatlan. Ha szeretsz a penzel jatszani, es mindent vagy semmit alapon belevagni, akkor viszont cegbe tedd a penzed.

2018. máj. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

8 millióért arveresen tudsz venni jobb helyen lévő ingatlant is. Tiszta tul. lappal meg vehetsz rá fel induló vállalkozásként hitelt fejlesztésre, beruházásra.


3,5 millióból felujitasz egy 60 nm-est 27% áfát visszaigényled igy a 3,5-ből marad a kezedben 945.000.Ez kb 2-2,5 évig fedezi a törlesztőd.


A lakást én szálláshelykent adnám ki albérlet helyett, mivel több bevétel és stabilabb fizetési morál jöhet ki belőle. (air bnb, szép kártya, akár albérlőnek is elfogadható és nem a netto fizetéséből kell kinyögnie a havi díjat).

2018. máj. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!