Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az ingatlan egy bizonyos...

Az ingatlan egy bizonyos százalékának öröklésével jogom van ott lakni?

Figyelt kérdés

Édesanyám a családi ház 1/4 részének tulajdonosa (3/4 rész apámé). Halála esetén a rám eső rész (testvérem nincs) jogogosulá tesz e arra hogy megtartsam ezt a részt (pl nem lehet a házat eladni a beleegyezésem nélkül) vagy ki lehet ebből a részből akaratom ellenére is vásárolni? Apám szerette volna ha nyilatkozatban lemondok az örökségről anyagi támogatás fejében ezt eszem ágában sincs megtenni (anyu még él, és benne ez fel se merült hogy kizárjon!). Apám halála után viszont én lennék az egyedüli örökös, emiatt az anyuról rámeső részt mindenképpen szeretném megtartani. Lehet jogilag? Vagy köteles részt pénzben is muszály elfogadnom?

Segítsetek!



2018. máj. 28. 08:24
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
És evvel az 1/8ad résszel plusz apám oldaláról a köteles résszel (halála esetén) jogom lesz ott lakni?
2018. júl. 12. 12:17
 12/18 anonim ***** válasza:

Igen is meg nem is.


Az ingatlan tulajdonosának joga van az ingatlanban tartózkodni - ha nincs haszonélvező, aki ezt megtiltaná.


Ellenben ha 1/8ad résszel "kisajátítod" a teljes ingatlant akkor a többi tulajdonos - ha akar - követelhet tőled használati díjat a fennmaradt tulajdonrészükre, ha és amennyiben az ingatlan nem megosztható.

2018. júl. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Az ingatlan tulajdonosának joga van az ingatlanban tartózkodni - ha nincs haszonélvező, aki ezt megtiltaná."

Ez igaz! Itt viszont van haszonélvező! És pont arra az 1/8-ra vonatkozva ami a T.Kérdező tulajdona. A köteles rész meg majd a másik szülő halála után (HA!) fog járni.

Szóval jelen állás szerint nincs jogod ott lakni! Jogod van a tulajdonod állapotát ellenőrizni, de ennyi.

2018. júl. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

utolsó, olvasd el mit írt a kérdező # 11-ben.


Amúgy a haszonélvező léte önmegában nem koráltoz semmiben. AMENNYIBEN a haszonélvező él is a törvény adta jogaival - az egy más kérdés!

2018. júl. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Illetve még egy!

"Apám halála után viszont én lennék az egyedüli örökös"

Ez fikció! Ha apád meghal, közel sem biztos, hogy lesz egyáltalán mit örökölni utána.

2018. júl. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted? Testvérem nincs, nagybátyán, nagynéném szintén nem. Anyu (aki sulyos beteg), apám és a fiam lalnak most a házban! Eladni biztos nem fogják. Amiből a kérdés indult az az hogy (szerintem) apám a fiamra szeretné a házat hagyni, engem kizárva/ kivásárolva. Nekem viszont ez az egyetlen örökségem még akkor is ha sokat kell várni rá. Jelenleg albérletben lakom még két kiskorú gyerekemmel, ezen szetetnék a jövőben változtatni.
2018. júl. 13. 08:41
 17/18 anonim ***** válasza:

"Ezt hogy érted? Testvérem nincs, nagybátyán, nagynéném szintén nem. Anyu (aki sulyos beteg), apám és a fiam lalnak most a házban! Eladni biztos nem fogják."

Közel sem biztos! Életjáradékra is lehet "váltani", ami ebben az esetben szerintem járható út!


De szerintem kezdd el elásni magad ezek után:

"Nekem viszont ez az egyetlen örökségem még akkor is ha sokat kell várni rá."

Hát bmeg erre mit lehet írni!

Másnak öröksége se lesz, de mégse "várja" a szülei halálát!

Ritka tróger lehetsz, nevelik a fiadat és még a házuk is kellene!

2018. júl. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó kommentelő, kössz a "kedves" szavakat, ha nem ismersz, ne ítélkezz! 2 gyereket nevelek én is egyedül.
2018. júl. 16. 05:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!