Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérlet felmondással kapcsola...

Albérlet felmondással kapcsolatos! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Munka lehetőség miatt külföldre kell utaznom, ezért jövő hónapba felmond az albérletet, a szerződés lejárta előtt, mivel ki is költözöm.

Egy hónapja jeleztem a lakótársamnak mivel 2en vettük ki a lakást.

A szerződést együtt értük alá 3 külön példányban, hogy minden félnél legyen egy egy példány.

Mivel úgy láttam jónak szóltam a tulajnak hogy jövő hónapba költöznek, viszont a szerződés augusztusig szól.

A lakotarsammal ezért vita alakult ki.

A kérdések:

Hanem felmondom a szerződést akkor neki is muszáj költöznie, a bérleti szerződés lejárta előtt?

Ha nem szóltam volna a tulajnak, és nem fizetem a lakbért, és nem tájékoztattam arról hogy ki költözöm beperelhet?



2018. máj. 29. 10:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Minden attól függ, mi van a szerződésben. Hogyan, mikor lehet felmondani, mennyivel a kiköltözés előtt, stb. Meg kell beszélni a tulajjal, hogy a lakótársad kereshet-e maga mellé már új embert, illetve ha a lakótársad marad és elfogadja, akkor új szerződést kell írni, hiszen egyedül marad, nőhetnek a kiadásai.

Ha nem szólsz a tulajnak, és csak lelépsz, akkor a szerződésed érvényes marad, tehát minden pénz behajtható rajtad, így ez nem járható út. Szüntesd meg a szerződésed, papírozzátok le és abból is legyen egy példányod, így nem követelhetnek semmit arra az időre, mikor már nem laksz ott.

2018. máj. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!