Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felmondással kapcsolatos...

Paradicsom31 kérdése:

Felmondással kapcsolatos kérdés, segítség?

Figyelt kérdés

Alkalmi munkaviszonyom van egy cégnél fél éve, ígérgetik a bejelentést, de nem történt meg azóta sem. Munkaszerződést nem hozták még, csak a napi bejelentő szerződéseimet, amik mindig aznapra érvényesek, amikor én dolgozom bent a cégnél. Ebben az áll, hogy az adott napon (pl. június 1) bejelentettek 8 órában, alkalmi munkavállalóként, tehát aznapra be vagyok jelentve így.


De találtam egy másik céget, ahol megbecsülnék a munkámat is, és lehetőleg 2 hét múlva kezdenék is náluk. Itt a jön a felmondás.


Én úgy tudom, mivel naponta vagyok bejelentve, aznap, amikor tényleg bent vagyok dolgozni, alkalmival, így bármikor szólhatok, hogy jövőhéttől már nem megyek be, mivel csak aznapra érvényes a bejelentés. Így tehát nem kötelezhetnek 30 nap felmondási idő letöltésére.

De mi van, ha mégis azt mondja a főnököm, hogy nem mehetek el 2 hét múlva, mert kötelez a felmondási idő?


Már legszívesebben be se járnék dolgozni, mert egy kizsákmányoló cég ez, ha egy poharat eltörsz, már üvöltenek, és vonják le a fizudból..


Hasonló sztorik? Köszönöm!


26/F



2016. jún. 5. 14:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
van szerződésed, amibe bele van foglalva, hogy felmondás esetén felmondási időt kell letöltened?
2016. jún. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Ha egy-egy napokat dolgozol, mint alkalmi munkavállaló, akkor nincs felmondási idő.
2016. jún. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
Ha nincs munkaszerződésed.simán leléphetsz. Ha van,olvasd el,abban le van írva minden. Sok sikert az új melóhoz!:)
2016. jún. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az alkalmi munkavállaló szerződésemben nem szerepel semmilyen felmondási idő letöltése.

Annyiból áll a szerződés, amit leírtam: aznapi bejelentés, 8 órában, alkalmival. Egy aláírás + pecsét a főnöktől, egy aláírás a részemről. Ennyi.

Tehát akkor jogellenes lenne a követelése.


Azért tettem fel, mert volt már ilyen ennél a főnöknél régebben. Egy nyomorult ez az ember, mindenki megy el tőle, ám a jó fizetés miatt mindig van kit felvennie.


Köszönöm a válaszokat!

2016. jún. 5. 14:40
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Egyszerűen nem mész be reggel és ennyi.
2016. jún. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Ok,értem. Semmilyen hátrány nem érhet ha bejelented,hogy felmondasz,vagy be sem mész. Ezt jogilag értsd. Nem tudom.mikor kapsz fizut,azt ne engedd veszni.

Lehet,lepontoznak,de nem érdekel 15 évig voltam egy mhelyen,utána mentem vállalkozóhoz. Napi szerződésem volt, fizetésem is csak másfél havonta adta. Felmondtam.

2016. jún. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, akkor nem parázok rá!
2016. jún. 5. 15:44
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

"Egyszerűen nem mész be reggel és ennyi."


Az úgy nem nyerő... Ezt a fajta munkát úgy hívják, hogy egyszerűsített foglalkoztatás és aznap, amikor be van jelentve, a munkáltatónak napi 1.000 ft-ot kell fizetnie as NAV felé.

Azt viszont simán, következmények nélkül megteheti a kérdező, hogy este, a munkaidő közben közli a főnökkel, hogy ha nem lesz meg a következő munkakezdésre a munkaszerződésre, akkor nem áll munkába: így aztán a főnöknek is van még lehetősége eldönteni, hogy megírja a szerződést vagy mást keres...

2016. jún. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Semmilyen hátrány nem érhet ha bejelented,hogy felmondasz,vagy be sem mész."


Ha bejelenti, hogy felmond, akkor valóban nem érheti hátrány, de ha be sem megy egy bejelentett napon, úgy a főnöke levonhatja, visszatarthatja (most, hogy az legális vagy sem, azt hagyjuk) az 1.000 ft-ot a kérdező addig ledolgozott pénzéből - ergo akkor éri hátrány.

2016. jún. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Lady Lavender:


Az imént privátban küldött szövegedre - "Dolgoztál te vállalkozónak,vagy csak osztod az észt?" - a válasz:


Mindkét oldalon voltam: egyszerűsített foglalkoztatott is és vállalkozó is :-)


És nem "osztom az észt", csak próbálok segíteni a kérdezőnek - úgy, ahogy Ti is :-)

Azon meg nem kell megsértődni, ha valamit esetleg pontosabban tudok, mint Te :-) Ráadásul voltam olyan rendes, hogy le sem húztalak :-)

2016. jún. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!