Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önkénteskedés mellett lehet...

Önkénteskedés mellett lehet nyári munkát vállalni?

Figyelt kérdés

Hallottam olyanról, hogy egy jogszabály szerint az, aki önkéntes szerződésben áll egy céggel/vállalattal (jelen esetben bölcsődével), az nem vállalhat mellette nyári diákmunkát, sem részmunkaidőben, sem alkalmilag bejelentettként. Igaz ez?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 6. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Azon időpontra nem, amikor az önkéntesi feladatod látod el, de ez a szerződésedben benne van, illetve, hogy tartozol-e költségtérítéssel, ha nem teljesíted. El kéne olvasni mit írsz alá!


Pl. a szerződésed szerint tegyük fel dolgozol nekik 6-11 között és kivan kötve az anyagi jóvátétel, vagy kompenzáció, ha nem mész be, akkor köteles vagy a helyedre immáron pénzért felvett bérét megtéríteni.


Mi nagylelkűek voltunk egy óvodával szemben, ingyen torta és sütemények 52 főre, készítettünk 60 adagot (repeta), de leesett egy tálca az intézménybe való behordásnál. Az óvoda meg polgári peres eljárásban bevasalt rajtunk 18 540Ft-ot!


Csodálkoztak is idén miért nem volt felajánlás a részünkről, pedig az elmúlt 10 éve mindig volt...

2018. jún. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-es, ez komoly? 10 évig minden évben ingyen kapták a sütit és bepereltek Titeket, mert leesett egy tálca süti és kevesebb lett? Döbbenet... Nem találok szavakat...


Bocs, kérdező.

A kérdésedre: nem úgy van, hogy csak annál a cégnél nem vállalhatsz munkát, ahol önkénteskedsz? Amúgy pontosan nem tudom, csak hangosan gondolkodom :-)

2018. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elolvastam szóról szóra azt, amit aláírtam, de egyikben sem tüntetik fel, hogy nem dolgozhatok és önkénteskedhetek egyszerre. Nekem ezt a bölcsődében csak szóban említették, hogy nem lehet. Kaptam egy munkát, ahol csak aznap jelentenek be, amikor dolgozok, és annak a szerződésében sem áll ilyen feltétel.
2018. jún. 7. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!