Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy szetezhetem vissza a pénzem?

Hogy szetezhetem vissza a pénzem?

Figyelt kérdés
Beköltöztem egy albérletbe, a főbérlő elkérte a lakbért illetve a kaukciók. A kaukcióról írt egy átvételi elismervény ami tartalmazza a kettőnk aláírását és a bérbeadott ingatlan címét valamint az átadott összeget. 1 hétig laktam ottt mert olyan problémákkal szembesültem hogy eljöttem.

2018. jún. 8. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Milyen pénzt szeretnél visszaszerezni?


A főbérlőtől a kauciót? Olvasd el a szerződést , hogy arra vonatkozólag mit ír. Ha jogosan visszajár és nem adta oda, akkor kérd tőle. Ha nem adja, akkor fizetési felszólítás, ha úgy sem, akkor fizetési meghagyás.

2018. jún. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Mi az a kauKció?
2018. jún. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs szerződés !!!
2018. jún. 8. 09:43
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
OKÉ!!!!
2018. jún. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Szóbeli megállapodás si szerződéses feltétele, meg a ráutaló magatartás is, csak a bizonyíthatóság lesz nehezebb, ha ellentmond a követelésednek.
2018. jún. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hogy tudnám megfogni ? Nav a segítségemre lenne
2018. jún. 8. 11:15
 7/8 Pipas Pisti ***** válasza:

A megoldást leírták: felszólítod a fizetésre és ha nem fizet, akkor fizetési meghagyás. De kérdés, hogy mi van a kauciós átvételiben, mert anélkül nehéz a buktatókat elmondani. Egyrészt nincs köztetek bérleti szerződés (alakiságát előírja a törvény: írásban!), másrészt, kérdés, hogy miért tartotta vissza.


NAV: a NAV egy csodafegyver a bérlőknél, de elfelejtik, hogy attól nem lesz pénzük, hogyha feljelentkezik a bérbeadót. Bár az adott esetben kijárna neki, de nem fog semmi gondot okozni, hiszen:


nem követett el semmi törvénytelent, nem sértette meg a nyilvántartási, elszámolási, bevallási és a befizetési szabályokat. az idei SZJA-t jövő májusban kell bevallani, a kaució (alapesetben) NEM bevétel, hanem biztosíték, így feltöltési kötelezettsége sem keletkezett. Azaz ha felnyomod őt, akkor majd bevallja jövőre a nullás bevételt (a kaucióval keletkezett jövedelmével szemben elszámol ugyanannyi számlával igazolt jogosan felmerülő költséget).

2018. jún. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szeretem az ilyen bérlőket. Amíg nekik jó, hogy nincs számla, és olcsóbb a lakás, addig örülnek, hogy milyen okosan megoldották. Ha fordul a kocka, azonnal a NAV-ot emlegetik.
2018. jún. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!