Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek lenne az emberekne...

Szerintetek lenne az embereknek igénye olyan tanfolyamra, mely alapszintű gazdasági/közgazdaságtani témákat tartalmaz, amit a mindennapokban is hasznosítani tudnak?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném, ha a magyarok gazdasági-pénzügyi tudása és tudatossága erősödne: egyrészt könnyebben, kevesebb félelemmel és költséggel tudnák így a laikusok is ilyen ügyeiket intézni, másrészt a gazdaság számára is jóval hatékonyabb, ha az emberek tisztában vannak ezen folyamatokkal. Ezért gondolkodom valami olyasmin, hogy valamilyen módon csinálni kellene laikusok/érdeklődők számára olyan előadásokat, fórumokat, tanfolyamot akár, ahol ezekkel megismerkedhetnek közérthető és a mindennapokban hasznosítható módon: pl. hitelek és megtakarítások, költségvetés-készítés, költség-haszon elemzések, akár adózás, vállalkozási formák, stb. szóval átfogóan gondoltam. Szerintetek lenne ilyenre igény egyáltalán? Lehet túl idealista vagyok...

(Egyébként magas fokú gazdasági végzettséggel rendelkezem, a tanításban is van gyakorlatom (szakmabeliek és laikusok számára is) és jelenleg is pénzügyi szférában dolgozom)


2018. jún. 10. 19:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Egyébként magas fokú gazdasági"

ha minimum 40 fokos akkor érdekelne

2018. jún. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Nincs igény ilyesmire.
2018. jún. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1991-ben talán jó ötlet lett volna. De ma már aki akar, az utánajár ezeknek a dolgoknak. Minden információhoz könnyen hozzá lehet férni.
2018. jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1. jó, magas szintű na :D


2. én is így gondoltam egyébként, hogy ha nem 'kell', akkor senkit nem érdekel önszántából az ilyen :/ csak én nem igazán hiszek abban, hogy majd jól bevezetik a középiskolákban az alapozó gazdasági ismereteket (vagy valami ilyesmi), pedig nagyon nagy szükség lenne rá... máshogy meg nem tudom, hogy lehetne segíteni ezt.

2018. jún. 10. 19:48
 5/12 A kérdező kommentje:
3.: ezzel az a baj, hogy szerintem nem néznek utána az emberek. elég itt gyiken ebben a kategóriában szétnézni a kérdések között... és ez még a jobbik eset, mikor az emberek megkérdezik a bugyutább kérdéseket is. akkor hányan döntenek kérdezés, utánajárás és mérlegelés nélkül? és a végén sajnos mindig a kiszolgáltatott, naivabb emberek ütik meg a bokájukat leginkább.
2018. jún. 10. 19:50
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem is olvasom el, elég a cím. Nincs igény ilyenre, egyetemek, főiskolák dögivel nyomják ki a diplomásokat, mit akarsz már egy ilyen fostos semmitnemérő tanfolyammal ?!
2018. jún. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Aki középiskolába 4 éven keresztül ezt tanulta, szocotthonba a szrt pucolja, a másik meg eladó egy multinál.
2018. jún. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy ha jó marketinget nyomsz neki szerintem tudsz vele keresni...
2018. jún. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Jó, akkor máshogy kérdezem:

Hogyan lehetne szerintetek elérni azt, hogy az emberek ilyen téren tájékozottabbá váljanak?

2018. jún. 10. 20:06
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem a pénzkereset lenne a célom ezzel (csinálnám ingyen is akár, vagy jelképes összegért), hanem hogy ezek több 'hétköznapi' ember számara érthető és HASZNÁLHATÓ fogalmak legyenek. Ehhez nem kell főiskola meg egyetem...
2018. jún. 10. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!