Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Postás maga dönti el milyen...

A Postás maga dönti el milyen csomagot hoz ki aznap?

Figyelt kérdés

Tehát, ha jön 3 csomagom, akkor dönthet úgy - elvileg - a Postás, hogy aznap csak egy csomagomat hozza ki, és majd csak másnap hozza a többit?


Vagy minden aznapi csomagot magához kell vegyen?


Nem az elméleti rész érdekel, hanem, hogy meg tudja-e csinálni, hogy otthagy egy már kiszállításra megérkezett csomagot és csak a következő napokban hozza ki amikor ő úgy gondolja?


(aki ért hozzá eltudná mondani? Köszönöm!)



2018. jún. 13. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
meg, ha nem bírja el, akkor nem fogja kivinni
2018. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3%
Postát kerülni kell ilyen ügyekben, de a nagyobb logisztikai cégeknél semmi beleszólása a fuvarosnak, úgy kapja meg, hogy kinek, melyik nap, milyen időintervallumban és milyen csomagokat kell leszállítania. Erről emailt is szoktak küldeni. Abban az esetben változtathat rajta a fuvaros, ha a megadott időpont neked nem megfelelő, és felhívod, vagy valamilyen online felületen módosítod a kiszállítás dátumát. Ha a 3 csomagot egyszerre rendelted, akkor egyszerre kéne kihoznia, ha csak valamiért aki összeállította a napi fuvartervet máshogy döntött. Erről emailt is szoktak küldeni a logisztikai cégek általában.
2018. jún. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
kis csomagok, súlyra is meg nagyságra is.
2018. jún. 14. 03:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Elméletileg, ha a küldemény méretei miatt házhoz kézbesítendő, akkor mindet ki kell vinni. Gyakorlatilag ha fizikailag nem tudja kivinni, mert ne fér bele a táskájab + kocsijába akkor egyet sem visz ki, hanem mind a hármat egyszerre leértesíti.
2018. jún. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
5%
Gondolom a kérdezővel egyetemben valami dilettáns seg*fej is leértékelt. Szívesen a választ, gyökér proli.
2018. jún. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam senkit, se le, se pedig fel.

Nem értem miért prolizol le, szerintem ez nagyon udvariatlan dolog.

2018. jún. 14. 12:17
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Én viszont lepontoztalak és vállalom is - sőt, most hogy leproliztál, nem is bánom :-)


Meg is indoklom, hogy miért húztalak le:

"Postát kerülni kell ilyen ügyekben,"


10 éve adok el a Vaterán, 1500 adásvételen vagyok túl, kb. 80-90 %-a postai kézbesítés, ebből összesen 2 db küldemény tűnt el. Egyik a vevő hibája volt, mert hiába mondtam, hogy nem fér be a termék a postaládába, bárki kiveheti, inkább kérje ajánlva - nem, ő simán kérte, sajnos tényleg nem kapta meg.

A másik tényleg eltűnt (ajánlott), kaptunk kártérítést.

Az esetek legnagyobb részében, akár este 6-kor adom fel, 1 napos időgarantálttal, másnap a vevő kezében van a csomag.

2018. jún. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"kis csomagok, súlyra is meg nagyságra is." ja, a másik 500 címzetté is, nem gondolod, hogy 70 kg-os táskát fog cipelni
2018. jún. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ melyik postás,a csomagosnak nincs beleszólása,amikor reggel bemegy a kiosztó raktáros rámutat egy kupac csomagra(úgy 70-80db)hogy az a mai munkája-és azt mind be kell pakolnia a furgonjába és üresen kell otthagynia a raktárat.

A "leveles" postásról olvastam valami olyasmit hogy náluk nem így van hanem megkapnak több zsáknyi levelet/küldeményt egy határidővel hogy meddig kell kézbesítenie-persze vannak azonnal kézbesítendő hivatalos levelek stb. és több szempont figyelembe vételével beosztja magának pár napra előre.

A példánál maradva azt nem hiszem hogy úgy intézné hogy látja hogy egy címre több küldemény van de 1-et félretesz hogy másnap is vissza kelljen mennie ugyanarra a címre...Inkább a fordítottja,hogyha tapasztalata szerint valaki valaki hetente rendszeresen kap több küldeményt akkor esetleg összevár többet és mondjuk pénteken viszi ki őket egyben.Legalábbis ez logikusabb lenne.

2018. jún. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az utolsót felpontoztam.
2018. jún. 16. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!